Nawigacja

  • Profilaktycznie - dentystycznie

    4 października, przedszkolaki i uczniowie klas I-III  szkoły podstawowej z drawskiej Placówki ZPE-T w Bobrowie uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym z panią stomatolog – Kariną Jankowiak-Szwarek. Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z wierszykiem o misiu, którego bolał ząbek. Dzieci wysłuchały również wskazówek o utrzymaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej. Ćwiczyły także prawidłową technikę mycia zębów. Pani stomatolog wyjaśniła co warto jeść, a jakich produktów unikać, aby nie narażać uzębienia na niepotrzebne bakterie. Najmłodsi wychowankowie ZPE-T w Bobrowie z uwagą i zachwytem wysłuchały rad specjalisty i obiecały stosować się do nich i odwiedzić wkrótce gabinet dentystyczny. Działania profilaktyczne maja na celu wyuczenie uczniów prawidłowych nawyków oraz uświadomienie im konieczności dbania o własny stan zdrowia.

  • Zawód - leśnik

    3 października uczniowie klas I-III szkoły podstawowej Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie odwiedzili pracowników Nadleśnictwa Złocieniec. Spotkanie to odbyło się w ramach prgramu edukacyjnego „Poznajemy zawody” autorstwa pani Emilii Komorowskiej, nauczycielki ZPE-T w Bobrowie. Program jest skierowany dla uczniów I etapu edukacyjnego, wpisuje się w założenia podstawy programowej do kształcenia specjalnego oraz w cele rewalidacyjne. Dzięki uprzejmości pani Olgi Wągrodzkiej uczniowie mogli zapoznać się z  zawodem leśnika, jego obowiązkami i specyfiką pracy. Leśniczy jest strażnikiem lasu, jego mieszkańców i roślinności. Przez tego rodzaju zajęcia uczniowie klas najmłodszych zdobywają wiedzę na temat najbliższego środowiska, zasady dbania o przyrodę i konieczność szanowania darów natury. Podczas spotkania wychowankowie ZPE-T zwiedzili budynek nadleśnictwa, a w sali edukacyjnej mogli obejrzeć i dotknąć eksponaty zwierząt, jak również posłuchać o zwyczajach mieszkańców lasu. Było to ciekawe doświadczenie, niezwykła przygoda, tym bardziej, że każde pytanie i wątpliwość została wyjaśniona przez nieocenioną panią Olgę.

                Serdecznie dziękujemy na możliwość współpracy i moc serdeczności jaką otrzymaliśmy!

  • Turnus...na zdrowie

    Wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie po raz kolejny uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjnym. Przez dwa tygodnie, od 15 do 28 września, korzystali ze słonecznej pogody, zdrowego morskiego klimatu i licznych zabiegów prozdrowotnych. Ośrodek Wczasowo-Kolonijny „Rafa” w Jarosławcu ugościł podopiecznych ZPE-T oraz zapewnił moc atrakcji. Po raz pierwszy w turnusie uczestniczyły przedszkolaki, była to dla nich przygoda i lekcja samodzielności. Uczniowie uczestniczyli w licznych zabiegach leczniczych – inhalacjach, które wspomagają układ oddechowy.  Dzieci do dyspozycji miały również fotele z masażem, maty podgrzewane, basen i jacuzzi. Zabiegi z wykorzystaniem lamp sollux oddziaływały na odbudowę uszkodzonego lub zniszczonego naskórka. W planie dnia nieodłącznym elementem była także gimnastyka ogólnorozwojowa oraz zajęcia i gry na krytym boisku. Czas turnusu wypełniały także spacery brzegiem morza i wspólne zabawy oraz zajęcia plastyczne.

    Oprócz uczniów ZPE-T w Bobrowie, w turnusie rehabilitacyjnym uczestniczyli uczniowie z innych placówek. Możliwość nawiązania nowych znajomości, ale przede wszystkim szansa na integrację międzyszkolną, jest bardzo ważnym elementem rozwoju społecznego dzieci. Dyrektor ZPE-T w Bobrowie, pan Krystian Ignacak wraz z małżonką odwiedził swoich wychowanków, spędził z nimi czas aktywnie, dopytywał o wrażenia i uczucia.

    Uśmiechy na twarzach uczniów, po powrocie, są dowodem na to, że wykorzystali ten czas najlepiej jak było można. Opiekunami turnusu były panie: Dorota Szatrowska, Anna Popielarczyk i Julita Wyrzykowska.

  • Segregacja - ważna sprawa!

    26 września uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata”. Wychowankowie bobrowskiej i drawskiej Placówki ochoczo udali się by posprzątać swoje najbliższe środowisko. Wyprawę poprzedziła lekcja segregacji śmieci by uczniowie mogli odpowiednio uporządkować odpady. Edukacja ekologiczna naszych wychowanków jest bardzo ważna, ponieważ dbanie o przyrodę jest sprawą istotną, a założenia podstawy programowej kształcenia specjalnego dzieci i młodzieży zawierają te profilaktyczne wyznaczniki. Najmniejsi z ogromnym zapałem przeczesywali pobliski park, starsi przemierzali okoliczne zakamarki w poszukiwaniu śmieci. Dzięki słonecznej pogodzie trud nie był taki męczący.  Połączona została edukacja oraz świetna zabawa – to przecież najlepsza nauka! Uwieńczeniem zmagań było ognisko z pysznymi kiełbaskami.

  • Wybory tuż, tuż...

    W naszej szkole trwa kampania wyborcza do Klubu Demokraty, który jest głosem uczniów w ZPE-T w Bobrowie. Kandydaci wykonali piękne plakaty, złożyli obietnice wyborcze… W taki sposób poznają zasady demokracji, uczą się, że przyszłość zależy od nas, d naszych wyborów. Dzisiaj kandydaci zawitali do każdej klasy – z okazji pierwszego dnia jesieni przygotowali wraz
    z opiekunkami Klubu – p. Emilią Komorowską i p. Renatą Zwierzyńską – jesienne zagadki. Nagrody były wspaniałe i smaczne – pyszne gruszki z naszego sadu! Czekamy na dzień wyborów!

  • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

    We wtorek, 20 września, w całej Polsce obchodzono po raz piąty Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Również najmłodsi wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie świętowali ten  wyjątkowy dzień. Przedszkolaków z Czaplinka odwiedzili ich drawscy przyjaciele wraz ze swoimi paniami. Była to znakomita okazja do wspólnej integracji dzieci oddziałów przedszkolnych ZPE-T w Bobrowie. Atrakcji dla najmłodszych było co nie miara – przybyły do nich wróżki, które przygotowały dla dzieci rozmaite i ciekawe zadania. Dzieci miały okazję współzawodniczyć i ćwiczyć swój refleks
    i pogłębiać informacje o otaczającym świecie. Czekały na nich konkurencje sportowe – tor przeszkód i turniej umiejętności. Każdy z nich miał okazję uczestniczyć w powstaniu sensorycznego drzewa. Wielkoformatowe malowanie przysporzyło wiele przyjemności i doznać zmysłowych – kolorowe brudzenie to także rodzaj terapii! Zajęcia stolikowe i zagadki wzbogacały słownictwo i poszerzały informacje na temat zwierząt. Wiele radości przyniosły zabawy na świeżym powietrzu – wyścigi, gra w piłkę to ulubione zajęcia naszych podopiecznych. 

    Ciekawym punktem tego dnia była wizyta podopiecznych Czaplineckiego Ośrodka Kultury wraz z opiekunami. Wspólna zabawa i integracja dzieci z różnych środowisk  to wspaniała nauka dla wszystkich!

    Maluchom życzymy uśmiechów na buziach i wspaniałych pomysłów!

  • ABC...ruchu drogowego

    We wtorek, 13 września, uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji z Drawska Pomorskiego. Z inicjatywy nauczycielek przedszkola pań: Anny Popielarczyk i Kamili Nowak-Więcek odbyły się profilaktyczne zajęcia odnośnie bezpiecznego zachowania na drodze. Tematyka ta wynika z tygodniowego planu pracy przedszkola. Starsza aspirant, pani Agnieszka Waszczyk wraz z przedstawicielami straży miejskiej i funkcjonariuszem policji zajmującym się ruchem drogowym przedstawili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przepisy ruchu drogowego. Uczniowie zostali również zapoznani ze znakami drogowymi. Podopieczni Placówki zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe – uczniowie przedszkola; zerówka i klasy 1-3 oraz uczniowie klasy 4-6 i gimnazjum. Na zaproszenie przedszkolaków przybyła również 2. klasa SP z Drawska Pomorskiego z wychowawczynią p. Paulą Skwarek.

    Takie profilaktyczne spotkania uzupełniają i utrwalają właściwe nawyki bezpieczeństwa.

  • Kolejne karty w rozwoju ZPE-T w Bobrowie

    Środa, 14 września, zapisała kolejną kartę w rozwoju Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie – tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie Przedszkola i punktu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Drawska Pomorskiego. Obydwie instytucje mieszczą się przy ulicy Wałeckiej 57 w Czaplinku, jest to część budynku warsztatów szkolnych.

    Dyrektor ZPE-T w Bobrowie, pan Krystian Ignacak,  powitał przybyłych gości – Starostę Powiatu Drawskiego - pana Stanisława Kuczyńskiego, Wicestarostę - pana Jacka Kozłowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu – pana Stanisława Mikołajczyka, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Drawska Pomorskiego – panią Wiolettę Kubik, Radnych Gminy Czaplinek oraz wszystkich tych, którzy nie są obojętni na sprawy osób niepełnosprawnych.

    Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Starosta Powiatu Drawskiego, Dyrektor ZPE-T w Bobrowie i Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Drawska Pomorskiego oraz Przewodniczący Rady Powiatu. Następnie zebrani przeszli do budynku Przedszkola – Dyrektor, pan Krystian Ignacak powitał serdecznie gości, wyraził szczere podziękowania władzom Starostwa za ogrom pomocy jaką oferuje dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, część budynku przy ul. Wałeckiej 57 pozwala otoczyć opieką i pomocą najmłodszych w gminy Czaplinek. Dyrektor ZPE-T przedstawił również szeroką ofertę zajęć terapeutycznych, którymi objęci są podopieczni Placówki.

    Starosta Powiatu, pan Stanisław Kuczyński podzielił się z zebranymi informacjami dotyczącymi inwestycji powiatu w edukację specjalną, jej rolę we wdrażaniu dzieci i młodzieży w samodzielne życie. Życzył kolejnych sukcesów i wszystkiego dobrego w pracy edukacyjnej.

    Obok Przedszkola funkcjonować będzie punkt Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dyrektor, pani Wioletta Kubik wyjaśniła, że początek drogi edukacyjnej dziecka z niepełnosprawnością intelektualną rozpoczyna się w wyniku diagnozy, której dokonują jej pracownicy.

    Przewodniczący Rady Powiatu przedstawił kolosalne zmiany, jakie zaszły w przekształconym budynku, a Radna Gminy Czaplinek podziękowała za taką Placówkę właśnie w tym miejscu.

    By uświetnić ten wspaniały dzień, maluchy wraz ze swoimi opiekunkami przygotowały występ taneczny, przełamały pierwsze bariery wstydu. Tego dnia najmłodsi pieczętowali również kodeks przedszkolaka.

    Uwieńczeniem spotkania była prezentacja multimedialna „Przedszkole dawniej i dziś – historia budynku przy Wałeckiej 57”. O zmianach w strukturach budynku opowiadała pani Małgorzata Wilk, nauczycielka ZPE-T w Bobrowie. Zebrani mogli zapoznać się z salami przedszkolnymi, gabinetami terapeutycznymi, co więcej mogli porozmawiać z terapeutami Placówki. Nad całością organizacji tego dnia czuwała p. Małgorzata Wilk.

    To kolejna karta w historii ZPE-T w Bobrowie – miejmy nadzieje, że nie ostatnia.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

    1 września to czas powrotu do szkolnych obowiązków, ale również czas, w którym uczniowie zdobywają nowe umiejętności lub szlifują w sobie zdobytą wiedzę. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się również w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. Plac przed budynkiem szkoły wypełnili uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz przybyli goście. Pani Emilia Komorowska i pani Renata Zwierzyńska, nauczycielki ZPE-T w Bobrowie, z uśmiechami na twarzach powitały zebranych. Dyrektor Placówki, pan Krystian Ignacak przedstawił nowe karty rozwoju Placówki, powitał nowych nauczycieli i pracowników szkoły.

    Głos zabrał również wicestarosta Powiatu Drawskiego, pan Jacek Kozłowski – wraz z panią Janiną Jung, Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Drawskiego, życzył wszystkim wspaniałych chwil w kolejnym roku szkolnym zmagań i przygód. Na uroczystości inaugurującej nowy rok szkolny pojawił się również Komendant Powiatowy Policji Powiatu Drawskiego, insp. Jarosław Smolarek. Złożył wszystkim serdeczne życzenia na kolejne szkolne dni i przekazał na ręce Dyrektora Placówki kosz ze szkolnymi przyborami przygotowany dla uczniów. ZPE-T w Bobrowie swoją obecnością zaszczyciła również pani Jolanta Dołbniak, Inspektor Wydziału Oświaty w gminie Złocieniec. Dwoje uczniów, Dawid i Ania Kaczir powitali szkolną brać ciekawym wierszem. Po wspaniałych życzeniach, przyszedł czas na zapoznanie uczniów z wychowawcami, wicedyrektor ZPE-T w Bobrowie, pani Beata Kuprowska wyczytała wychowawców, którzy wraz ze swoimi uczniami udali się do klas na pierwsze zajęcia.

                Oby nadchodzący rok szkolny był pełen pięknych momentów i wspaniały przygód!

  • Szkolny zestaw podręczników

    Szkolny zestaw podręczników

    Szkolny zestaw podręczników obowiązujący w Szkole Podstawowej ZPE-T w Bobrowie na rok szkolny 2016-2017

    SZKOLNY_ZESTAW_PODRECZNIKOW_NA_2016-2017-OK(1).pdf

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

    24 czerwca rozpoczęły się upragnione przez uczniów wakacje. W Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie również odbyło się uroczyste zakończenie         i podsumowanie roku szkolnego 2015/2016. Moc niesamowitych emocji towarzyszyła każdemu. Dyrektor Placówki, pan Krystian Ignacak powitał zebranych: wicestarostę, pana Jacka Kozłowskiego, Członkinię Zarządu Powiatu Drawskiego, panią Janinę Jung, rodziców i uczniów. Następnie rozdano świadectwa dzieciom i młodzieży, którzy wyróżniali się swoją postawą wobec zajęć oraz uczestniczyli aktywnie w życiu szkoły, reprezentowali ją w zawodach sportowych. Prócz świadectw i dyplomów na każdego wyróżnionego czekała symboliczna nagroda. Wychowawcy klas pogratulowali swoim podopiecznym osiągnięć i życzyli wspaniałych chwil pełnych zabawy, ale i bezpieczeństwa. Dyplomy otrzymali również rodzice uczestniczący w życiu szkoły, będący podporą nauczycieli, dobrymi aniołami. Dzień ten oprócz radosnych momentów przyniósł chwile smutku i wzruszenia, bowiem wszyscy zebrani żegnali odchodzącego na zasłużoną emeryturę, wieloletniego dyrektora i nauczyciela, pana Romana Kotłowskiego.

    Pan Roman został nagrodzony głośnymi i długimi oklaskami – była to chwila pełna emocji. Swoją przygodę ze szkołą zakończyło również troje uczniów – zostali oni również pożegnani z serdecznością, byli to Basia Żurawińska, Remek Kiszkiel i Magdalena Błaszkiewicz. Będzie brakowało wspólnie spędzonych momentów, ale pamięć po Was zostanie w naszych sercach. Uroczystość uświetnił występ przedszkolaków pod opieką pań: Kamili Nowak-Więcek oraz młodzieży  pod kierunkiem pań: Agnieszki Wiśniewskiej i Bożeny Matulewicz. Podczas zakończenia roku głos zabrał, Wicestarosta Powiatu Drawskiego, pan Jacek Kozłowski. Podziękował uczniom i nauczycielom za ciężką i owocną pracę, za rok pełen zmian. Życzył również bezpiecznych wakacji i wypoczynku. Do życzeń o bezpiecznych wakacjach przyłączył się przedstawiciel policji.

                Kolejny rok szkolny dobiegł końca – nadeszły zasłużone wakacje, czas odpoczynku i regeneracji sił.  Oby wszyscy wrócili we wrześniu cali i zdrowi! Gratulujemy osiągnięć! Koordynatorkami uroczystości były panie: Regina Kosianowicz i Justyna Łuczak.

  • Miłe podsumowanie kulturalnej pracy

    20 czerwca, w poniedziałek uczniowie ZPE-T w Bobrowie mieli przyjemność uczestniczyć w podsumowaniu i prezentacji efektów pracy uczestników projektu kulturalno-edukacyjnego „Kulthurra”. Panie: Anna Magac i Karolina Gościńska podziękowały za rok wspaniałej i owocnej pracy. Mieliśmy okazję obejrzeć efekty pracy z poszczególnych części projektu, który dotyczył najbliższego regiony – Złocieńca. Prezentacja multimedialna przypomniała uczestnikom czego dokonali, w pozostałych uczniach wzbudziła ciekawość. Niesamowitym doświadczeniem było przedstawienie wykonane metodą teatru cieni. Zaprezentowano historię złocienieckiego zajączka. Wszyscy byli zachwyceni widowiskiem o czym świadczyły gromkie brawa. Nagrodą dla uczestników projektu były dyplomy, pamiątkowe zdjęcie i słodkości! Dziękujemy za to, że mogliśmy być dzisiaj z Wami!

  • Istota pomocy osobom niepełnosprawnym

    W poniedziałek, 20 czerwca, w drawskiej Placówce Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie odbyła się konferencja dotycząca sytuacji osób niepełnosprawnych w wieku szkolnym w powiecie drawskim. Zaproszenie do wspólnej debaty przyjęli pracownicy powiatowych instytucji, które na co dzień wspierają rodziny i ich dzieci: pracownicy Miejsko-Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Kuratorzy Sądu Rejonowego, pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Celem tego niecodziennego spotkania było zapoznanie zebranych z procedurami wydawania orzeczeń i opinii przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Drawsku Pomorskim oraz funkcjonowaniem, formami pomocy dzieciom niepełnosprawnym oferowanymi przez ZPE-T w Bobrowie. Charakterystyka poszczególnych zagadnień została poruszona przez dyrektora ZPE-T w Bobrowie, pana Krystiana Ignacaka, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim, panią Wiolettę Kubik oraz pracownika PCPR, panią Wiesławę Mackiewicz.

    Spotkania tego typu są istotnym elementem współpracy między instytucjami państwowymi, które ukierunkowane są na pomoc drugiemu człowiekowi. Świadomość tego, jak ten proces przebiega, jakie  formy i metody należy stosować w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie wpływa na całościowy obraz ich działalności. Ukazanie działań poszczególnych placówek uświadamia sensowność podejmowanych działań. Prezentację z pracy terapeutycznej ZPE-T w Bobrowie przedstawiła pani Marta Chmielewska-Kursa, nauczycielka Placówki.

  • Wielka przygoda!

    Poniedziałek, 13 czerwca przyniósł uczniom Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie niesamowite wrażenia, bowiem tego dnia odbyła się edukacyjna wycieczka do Parku Owadów w Lubnicy. Spotkanie w megaowadami było wspaniałym doświadczeniem, pani przewodnik przedstawiła wiele ciekawych informacji na temat tych stworzeń. Mimo deszczowej pogody zainteresowanie wydarzeniem było duże. Niewielkich rozmiarów owady zostały przedstawione w powiększeniu – można było dostrzec szczegóły, których nie sposób zobaczyć gołym okiem. Wszyscy mieli okazję zdobyć nowe doświadczenia. Po części edukacyjnej, uczniowie mogli skorzystać z miejsc zabaw – gokarty, kręgle, dmuchane zamki, sale zabaw to nagroda za wytrwałość i pracę w roku szkolnym 2015/2016. Dzieci zmęczone, ale przede wszystkim uśmiechnięte wróciły z tej niecodziennej wyprawy.

  • Nowa sala terapeutyczna

    W piątek, 10 czerwca odbyło się uroczyste, choć kameralne, otwarcie sali integracji sensorycznej w drawskiej Placówce przy ul. Semirynaryjnej 2. Powstanie sali SI jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne podopiecznych, pozwoli na wzmacnianie zmysłów, ich stymulowanie do dalszego rozwoju. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonani: Starosta Powiatu Drawskiego, pan Stanisław Kuczyński i dyrektor ZPE-T w Bobrowie, pan Krystian Ignacak. Obu panom pomogła mała Hania, jedna z wychowanek szkoły- bo przecież sala ta powstała z myślą o dzieciach potrzebujących wsparcia! Gościnnie pojawili się także, pan Janusz Garbacz i pani Janina Jung – towarzyszą oni stale wszelkim wydarzeniom w naszej Placówce. Przedszkolaki wraz z paniami: Beatą Liszniańska i Kamilą Nowak-Więcek przygotowały występ artystyczny. Pani Justyna Łuczak zaprezentowała możliwości terapeutyczne jakie daje integracja sensoryczna. Dziękujemy za możliwość ciągłego rozwoju Naszej Placówki

  • Kopciuszek...dla mamy i taty

    W środę, 8 czerwca, w Złocienieckim Ośrodku Kultury odbył się pokaz grup teatralnych z okazji dnia mamy i taty. Grupa teatralna z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie po raz kolejny przedstawiła „Kopciuszka”. Pod bacznym okiem pań: Małgorzaty Wilk i Renaty Zwierzyńskiej uczniowie ponownie pokazali, że gra aktorska to wspaniałe wyzwanie, w którym realizują się znakomicie. Współpraca uczniów i nauczycieli to forma terapii, która buduje pojęcie odpowiedzialności, kreatywność czy wiarę we własne możliwości. Na deskach sceny mogliśmy zobaczyć panie: Annę Magac w roli Kopciuszka, Karolinę Gościńską jako wróżkę, panie Małgorzatę Wilk, Renatę Zwierzyńską i Agnieszkę Wiśniewską w roli aktorów wspomagających uczniów. Nieocenioną rolę odegrali uczniowie: Grzegorz Michalak i Damian Kępiński. Przedstawienie mogliśmy zobaczyć ponownie, ponieważ poruszyło ono serca wielu widzów.

  • Pożegnanie z biblioteką

    7 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym wyjście do biblioteki w Drawsku Pomorskim. Dzieci oglądały bajki w świetlicy, kolorowały obrazki. Był to czas owocnej współpracy między Zespołem Placówek Edukacyjno -Terapeutycznych w Bobrowie a Bibliotekami Publicznymi w Drawsku Pomorskim i Złocieńcu. Koordynator projektu, pani Anna Magac podziękowała serdecznie pani Renacie Kicińskiej za współpracę i wspaniałe zajęcia biblioteczne. Spotkanie te pozwoliły rozwijać zainteresowania czytelnicze uczniów, rozwijać wiedzę o otaczającym ich świecie. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w czytelniczych spotkaniach, dobrze już znają to miejsce. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym będziemy mieli przyjemność odwiedzać bibliotekę ponownie.

  • Rodzinne spotkanie w Dniu Dziecka

     1 czerwca Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie zorganizował festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele we wspaniałej atmosferze uczcili to wspaniałe święto. Dyrektor ZPE-T w Bobrowie, pan Krystian Ignacak serdecznie przywitał przybyłych rodziców, dzieciom życzył samych radosnych chwil i niesamowitej zabawy w dniu ich święta. Nauczyciele i pracownicy szkoły zadbali o to, by Dzień Dziecka pozostał na długo w ich pamięci. Atrakcji było co nie miara. Przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunkami przygotowały taneczny występ, który oczarował rodziców. Starsi uczniowie również wykonali swój układ. Zabawy ruchowe były nieodłącznym elementem tego dnia. Zumba pod kierunkiem pani Katarzyny Maciąg integrowała wszystkich i wywołała wiele emocji. Gościnnie przybyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z Czaplinka i Kalisza Pomorskiego. Urozmaicili czas dzieciom i młodzieży rozmaitymi zabawami.

    Wspólne gry sprawiły wszystkim wiele przyjemności. Chłopcom najbardziej przypadły do gustu prezentacje sprzętu przygotowane przez jednostkę wojskową i straż pożarną. Bezpieczny paintball cieszył się również popularnością, to dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Jasyka na twarzach uczniów ZPE-T w Bobrowie gościł uśmiech. Muzyczna oprawę zapewnił nieoceniony zespół Grucha Band, który charytatywnie uświetnia zabawy organizowane przez Placówkę. Rodzice mogli zaobserwować zajęcia terapeutyczne, w których uczestniczą ich dzieci – dogoterapię i sensoplastykę. Pani Magda tym razem przywiozła trzech czworonożnych przyjaciół by każde dziecko miało szansę na kontakt z psim terapeutą. Panie Karolina Gościńska i Anna Magac zadbały o to, by młodzież zapoznała się z różnego typu masami wykonanymi z produktów spożywczych. Niespodzianką były również kolorowe balony. Do wspólnej zabawy zachęcały panie Emilia Komorowska i Marta Chmielewska-Kursa. Trzeba przyznać, że w roli konferansjerek sprawdzają się znakomicie. Dziecięce twarze zostały również barwnie pomalowane, to dzięki inwencji twórczej nauczycielek, pani Małgorzaty Wilk i pani Renaty Zwierzyńskiej, niektórzy uczniowie byli trudni do rozpoznania. Słodki poczęstunek oraz pyszna grochówka uzupełniały utracone zapasy energii. Przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców upominki w postaci kwiatów z bibuły. Ten dzień był świętem rodziny, ponieważ to ona jest najważniejszym elementem społeczeństwa. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie: Beata Kuprowska i Anna Chylińska-Jakubowicz.

  • Kulthurra inaczej

    30 maja odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Kulthurra”. Tym razem spotkanie miało nietypową formę pikniku, podczas którego uczniowie zapoznali się z legendą o syrence i złocienieckim zajączku. Wysłuchali z uwagą tekstów, odpowiadali na pytania. Urozmaiceniem zajęć było kolorowanie syren według własnego pomysłu. Atrakcją było puszczanie baniek mydlanych oraz smaczny poczęstunek. To było miłe uwieńczenie wspólnych spotkań w ramach projektu „Kulthurra”. Koordynatorkami projektu są panie: Anna Magac i Karolina Gościńska

  • Sensoplastyczne wariacje

    W poniedziałek, 30 maja, po raz kolejny odbyły się zajęcia w ramach projektu z sensoplastyki. Tym razem koordynatorki, panie: Marta Chmielewska-Kursa, Karolina Gościńska i Anna Magac przygotowały zajęcia z wykorzystaniem z wykorzystaniem kolorowych mas wykonanych z mąki, kasz, grochu, wody, oleju, barwników spożywczych i olejków zapachowych. Zabawa produktami spożywczymi, ich łączenie, mieszanie wpływa na zmysły dzieci – rozwija je, stymuluje. Dzieci mogły ponownie przejść po ścieżce sensorycznej. Nowością było wykonanie masy newtonowskiej z wykorzystaniem mąki, wody, oleju – strukturą przypominała piasek, lód i smalec. Kolorowe brudzenie się to ciekawa forma wyrazu i działań artystycznych. Spotkanie opierało się na małych eksperymentach – dyfuzji - przedszkolaki obserwowały reakcje jakie zachodzą w trakcie łączenia różnych składników. Przez tego typu zajęcia terapeuci rozładowują napięcia i stres, rozwijają samoświadomość oraz świadomość ciała i przestrzeni.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie
    Bobrowo 7, 78 - 520 Złocieniec
    e-mail: sekretariat@zpetbobrowo.dlaedu.pl
    Seminaryjna 2, 78 - 500 Drawsko Pom.
    e-mail: drawskopom@zpetbobrowo.dlaedu.pl
    ul.Wałecka 57,78-550 Czaplinek
    e-mail: czaplinek@zpetbobrowo.dlaedu.pl
  • tel/fax Bobrowo 94 - 367 - 14 - 63
    tel/fax Drawsko Pom. 94 - 342 - 50 - 09
    tel/fax Czaplinek 94 - 37 - 59 - 117

Galeria zdjęć