Menu

 • Zebrania z rodzicami

  Plan zebrania z rodzicami w ZPET w Bobrowie

  18.09.2018r.- godz. 16.00 -Czaplinek                 (ul. Wałecka 57)

  19.09.2018r.-godz.16.00- Drawsko Pom

  20.09.2018r.- godz. 16.00 -Bobrowo

  Spotkanie informacyjne dla rodziców, dotyczące zajęć dydaktyczno -wyrównawczych w ramach Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej odbędzie się :

  - Drawsko Pom. - 19.09.2018r., godz. 15:30;

  - Bobrowo – 20.09.2018r., godz. 15:30

  Na zebraniu obecni są :

  - członkowie zespołu ds. PPP;

  - wychowawcy;

  - nauczyciele prowadzący zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze;

  Spotkanie ogólne – godz. 16.00

 • Witaj szkoło!

  W galowych strojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie stawili się 3 września na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2018/2019, która rozpoczęła się o godzinie dziewiątej przed budynkiem Placówki w Bobrowie dla dzieci i młodzież podejmująca naukę w Bobrowie i Czaplinku. Dyrektor, Pan Krystian Ignacak powitał wszystkich zgromadzonych oraz przedstawił nowych pracowników którzy od 1 września dołączyli do kadry ZPET w Bobrowie. Swoją obecnością zaszczycili nas Wicestarosta Powiatu Drawskiego, Pan Jacek Kozłowski oraz Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Pani Janina Jung. Wicestarosta życzył wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Przedszkolaki z Czaplinka uświetniły spotkanie występem artystycznym. Tego samego dnia, o godzinie jedenastej dzieci i młodzież szkolna podejmująca naukę w filii w Drawsku Pomorskim spotkała się w sali gimnastycznej na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Po wystąpieniu Dyrektora, uczennica Karolina Nowicka recytowała wiersz, a przedszkolaki z Drawska Pomorskiego tańczyły i śpiewały radosne piosenki. Swoją obecnością zaszczycili nas Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, Radna Rady Powiatu, Pani Elżbieta Motyl, oraz Podinspektor Wydziału Edukacji, Pani Justyna Dudka. Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.

 • Krew dla Polski

  Dnia 27 i 28 czerwca nasi pracownicy Justyna Piwońska i Joanna Springer wraz z uczniami byli wolontariuszami podczas tegorocznej XI ogólnopolskiej Kampanii " Zbieramy krew dla Polski". Kampania jest wspólną akcja Grupy Muszkieterów i Polskiego Czerwonego Krzyża i twa przez całe wakacje. 27 i 28 czerwca odbyła się na terenie Złocieńca i Drawska Pomorskiego w godzinach 10.00 - 14.00. Celem kampanii jest promowanie honorowego krwiodawstwa. W okresie wakacyjnym krew jest szczególnie potrzebna. Bez niej lekarze nie są w stanie przeprowadzić operacji i skomplikowanych zabiegów. Warto pamiętać, że według statystyk aż co 1 minutę ktoś potrzebuje krwi” - mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów. Tydzień wcześniej nasi uczniowie z opiekunami rozdawali ulotki na mieście informujące o kampanii i rozwieszali plakaty na terenie Złocieńca.Dodatkową zachętą dla krwiodawców były bezpłatne wyniki badań laboratoryjnych oraz atrakcje towarzyszące, np. pokaz pierwszej pomocy, który miedzy innymi wykonywali nasi wolontariusze, konkursy wiedzowe, pomiar ciśnienia itd. Dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały sie na oddanie krwi w mobilnym punkcie poboru krwi , cieszymy się również z faktu, iż nasi pracownicy i rodzice naszych uczniów nie pozostali obojętni na nasz apel i oddali krew.

 • Pożegnanie ze szkołą, powitanie wakacji!

  Ostatni tydzień roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie wypełniony był spotkaniami z wychowankami i zaproszonymi gośćmi. Był pełen występów artystycznych, chwil radości, wzruszeń, podziękowań i pożegnań. Na początku tygodnia 19 czerwca został podsumowany rok pracy w internacie w Bobrowie i Złocieńcu. Wyróżnieni wychowankowie otrzymali podarunki i listy gratulacyjne z rąk Dyrektora, pana Krystiana Ignacaka. Szczególnie wyróżniona została Mirella Krasowska, która jest tegoroczną absolwentką. Dyplomy i nagrody otrzymali również „Przyjaciele kotów” oraz wychowankowie SOW w Trzcińcu. Na uczniów czekała również wyjątkowa niespodzianka od Państwa Bronk, którzy podarowali placówce gry, zabawki i materiały plastyczne zebrane na swoim weselu. Po części oficjalnej uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej, następnie wspólnie kibicowali drużynie Polskiej. 21 czerwca br. odbyło się zakończenie roku naszych milusińskich czyli przedszkolaków. Wszystkie grupy z Drawska Pomorskiego oraz Czaplinka wraz z wychowawcami i pomocami zebrali się w auli w Drawsku Pomorskim przy ulicy Seminaryjnej 2. Podopieczni przedszkola przygotowali część artystyczną. Absolwenci przedszkola zatańczyli „Poloneza”, grupa Myszki i Żabki układ „Wiewióreczki”. Nasi milusińscy zaprezentowali swój taneczny talent przy piosence „Baby Shark Dance”. Dziesięcioro najodważniejszych wychowanków wyrecytowało wiersz pod tytułem „Rok w przedszkolu”. Radość przedszkolaków dopełniły kolorowe dyplomy i prezenty które zostały wręczone przez Dyrektora, pana Krystiana Ignacaka i Wicedyrektor panią Beatę Kuprowską. Swoją obecnością na zakończeniu przedszkolaków zaszczycli nas: Oficer Prasowy Policji, pan Maciej Zieliński, oraz Kierownik Kancelarii Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim pani Iwona Joeks - Budzyńska.

  22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie. Uczniowie Placówki spotkali się na sali gimnastycznej w Drawsku Pomorskim. Dyrektor, pan Krystian Ignacak powitał zebranych uczniów, nauczycieli, rodziców i zebranych gości. Naczelnik Wydziału Oświaty, pani Izabela Krężołek, Radna Powiatu Drawskiego, pani Elżbieta Motyl oraz Podispektor Wydziału Oświaty, pani Justyna Dudka złożyły na ręce dyrektora list od Starosty Powiatu Drawskiego, pana Stanisława Kuczyńskiego. Obecna na zakończeniu była również Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim, pani Wioletta Kubik. Po uroczystym odczytaniu listu uczniowie zaprezentowali się w części artystycznej. Zobaczyliśmy grupę „Makaton” z piosenką „lato, lato…”, wiersze wyrecytowane przez uczennice placówki, usłyszeliśmy również piosenkę „Lato czeka” w wykonaniu klas IV E i V-VI C, oraz piosenkę „Spełnienia marzeń” w wykonaniu Damiana Kępińskiego i Anny Kaczir. Następnie nastąpiło rozdanie nagród i świadectw wyróżnionym uczniom ze wszystkich klas w naszej Placówce, wręczone przez Dyrektora Krystiana Ignacaka, panie Wicedyrektor Beatę Kuprowską i Annę Chylińską- Jakubowicz oraz wychowawców. Na zakończenie Dyrektor oficjalnie zakończył rok szkolny 2017/2018, życząc uczniom słonecznych wakacji.

  Dołączamy się do życzeń Pana Dyrektora. Mamy nadzieję, iż rozpoczęte wakacje będą udane i słoneczne, pełne przygód, uśmiechów, radości oraz pozwolą na chwilę zasłużonego odpoczynku.

 • Pożegnanie roku szkolnego w internacie

  W dniu 19 czerwca podsumowaliśmy rok pracy w internacie w Bobrowie i w Złocieńcu. Wyróżnieni wychowankowie otrzymali podarunki oraz listy gratulacyjne z rąk Dyrektora ZPET w Bobrowie- pana Krystiana Ignacaka. Na chwilę uwagi zasłużyła również Mirelka,  która w tym roku opuszcza naszą szkołę. Swoje dyplomy i nagrody otrzymali również  ,,Przyjaciele kotów". Z wielką niespodzianką przybyli do nas Państwo Marta i Cezary Bronk.  Podczas swojego ślubu zamiast kwiatów otrzymali gry, zabawki oraz inne materiały plastyczne, edukacyjne, które postanowili przekazać dla naszej placówki. Był to dla nas ogromny prezent, za który serdecznie dziękujemy. Również swoje podziękowania otrzymali wychowankowie SOW w Trzcińcu,  którzy byli z nami przez cały rok. Po części oficjalnej rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy podopiecznymi ZPET w Bobrowie, a SOW Trzciniec. Tego dnia można było połączyć swoje siły podczas wspólnego kibicowania polskiej drużynie oraz miło spędzić czas przy ognisku. Wieczór zakończyliśmy wykonaniem biżuterii odlewanej z masy brokatowej oraz koralików.

 • Bezpieczne wakacje

  Wakacje tuż, tuż…. słońce, woda, las i wspaniałe przygody. Wszystko to przed nami, ale nie zapominajmy o zachowaniu bezpieczeństwa. W tym celu w ZPET w Bobrowie zorganizowano dla uczniów ciekawe zajęcia pod hasłem „ Bezpieczne wakacje”. W dniu 15.06.2018r. gościliśmy w naszej szkole w Bobrowie funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Złocieńcu, którzy przypomnieli naszym uczniom zasady bezpiecznego zachowania na wakacjach, m.in. nad wodą, na drodze czy w kontaktach z obcymi ludźmi.  W dniu 18 czerwca w ZPET w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie uczniów z policjantką – p. Karoliną Żych z KPP w Drawsku Pomorskim i ratownikiem – p. Agnieszką Bucholc oraz uczennicami z WOPR-u w Złocieńcu. Pani policjantka omawiała zasady bezpiecznego korzystania z rowerów w czasie wakacji, a także zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu. Natomiast ratownicy WOPR-u omawiali metody udzielania pierwszej pomocy, zasadę działania i posługiwanie się defibrylatorem. Zademonstrowali podstawowy sprzęt ratowniczy a także przypomnieli numery, pod które należy dzwonić w razie jakichkolwiek sytuacji niebezpiecznych.

  Każda udana zabawa musi odbywać się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo wszystkim osobom, biorącym w niej udział. Przebywając nad zbiornikami wodnymi, placach zabaw czy wybierając się na wycieczkę należy zachować szczególną ostrożność.

  Akcja „Bezpieczne wakacje” ma na celu:

  1. Kształtowanie bezpiecznych zachowań u dzieci i młodzieży

  2. Przybliżenie uczniom wiedzy o występujących zagrożeniach i sposobach

  ich unikania

  3. Wskazanie niebezpieczeństw podczas sezonu letniego

  4. Ograniczenie ilości niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci

  i młodzieży.

 • Piknik rodzinny

  W ramach projektu Akademii Piłkarskiej Drawsko Pomorskie w dniach 12.06, 13.06, 15.06 2018r uczniowie ZPET z Drawska Pomorskiego mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach treningowych piłki nożnej prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów. Każda z grup liczyła ok 15 uczniów. Na wszystkich zajęciach obecnych było dwóch trenerów Akademii. Pierwszą grupę tworzyły dzieci przedszkolne rocznik 2012 i młodsi, kolejną z rocznika 2011-2010-2009, trzecią dzieci z rocznika 2003-2004. Pojedynczy trening trwał 90minut. Kluczowym elementem projektu był turniej piłkarski połączony z piknikiem rodzinnym , który odbył się 17.06.2018r na Orliku w Parku Chopina. Każdy zespół, który brał udział w turnieju utworzony był z dzieci z Placówki Edukacyjno- Terapeutycznej oraz zawodników Akademii Piłkarskiej Drawsko Pomorskie- drużyny mieszane liczył 5 zawodników. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Sam turniej miał charakter zabawy, przyniósł dużo emocji oraz pokazał zdrową i szlachetną rywalizację. Dodatkowo trenerzy przeprowadzili gry i zabawy aktywizujące dzieci i ich rodziców, zorganizowany został poczęstunek dla wszystkich biorących udział w imprezie dzieci ich rodziców, opiekunów i kibiców.

 • Zawody wędkarskie

  W dniu 10 czerwca 2018 roku troje uczniów z naszej szkoły: Aneta Kutera, Sebastian Kutera i Jakub Libek wzięło udział w II Ogólnopolskich Zawodach Spławikowych dla Dzieci Niepełnosprawnych, które odbyły się na Zalewie Sidłowo koło Sławoborza. Był to kolejny krok RYBOTERAPII, przed którym uczniowie ciężko trenowali nad jeziorem Siecino pod okiem wytrawnego wędkarza Pana Tomasza Łajczaka wraz z kolegami. Spośród 25 uczestników zawodów nasza Anetka zajęła II miejsce (1,650 kg ryb) ! Gratulujemy naszym super zawodnikom pełnych podbieraków :)

 • Turniej Piłki Nożnej w Szczecinku

  Dnia 7.06.2018r. uczniowie z naszej szkoły zakończyli sezon piłkarski z wielkim przytupem. Wzięli udział w V Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej w Szczecinku zajmując I i III miejsce. W zawodach wzięły udział cztery zespoły grające systemem każdy z każdym 2x10 minut. Na najwyższym podium stanęli F. Wegner, Ł. Golański, C. Zaremba, K. Wrzask, J. Staniec, W. Staniec, K. Teodorczyk, K. Żurawski. Nasz bramkarz Filip Wegner popisał się wspaniałymi interwencjami dzięki czemu został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Drugi zespół ZPE-T Bobrowo w skład którego weszli zawodnicy z młodszych klas: M. Gawroński, S. Kutera, Ł. Michalak, S. Kędzierski, A. Skrzypczak, P. Marcinkowski, grali do ostatniej minuty, walcz o każdą piłkę co zaowocowało zdobyciem III miejsca. Trenerem naszej drużyny była Dorota Szatrowska. Czeka nas zasłużony odpoczynek, a po wakacjach zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu :)

 • Dzień Dziecka - Festyn rodzinny

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” to piękne i jakże prawdziwe słowa, właśnie dlatego 5 czerwca br., w godzinach 09:00-13:00 w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie odbył się Dzień Dziecka połączony z Festynem Rodzinnym. Doskonała okazja do spędzenia wspólnego czasu w pięknej scenerii bobrowskiego parku w miłej atmosferze. W Festynie uczestniczyli wszyscy wychowankowie Placówki, ich rodziny i najbliżsi.Zabawa zaczęła się od powitania i życzeń dobrej zabawy złożonych przez Dyrektora ZPET w Bobrowie Krystiana Ignacaka. Następnie wystąpili uczniowie ze szkolnego koła „Makaton” śpiewając wesołą piosenkę pt. „My też możemy się śmiać” przedstawioną gestami alternatywnej metody komunikacji „Makaton”, oraz pokaz kuglerski przygotowany przez podopiecznych Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji. Zaproszenie przyjęli żołnierze z Jednostki Wojskowej z Budowa, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Złocieńca oraz funkcjonariusze Policji ze Złocieńca.

  Rozmawiali o swojej pracy, prezentowali sprzęt. Wielką atrakcją okazał się wóz strażacki z wciągnikiem, dzięki któremu uczniowie mogli wznieść się w niebo, by podziwiać okolicę. Na dzieci czekało wiele stoisk: wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, salon piękności, fotobudka, loteria fantowa. Oprawę muzyczną zapewnił nam Grucha Band, na którego zawsze możemy liczyć podczas spotkań organizowanych przez ZPET. Dzięki nim mogliśmy podczas festynu tańczyć i śpiewać karaoke. Uczniowie mogli skorzystań z paintballu pod okiem instruktora Pana Tomasza Jasyka. Podopieczni jeździli również samochodem z instruktorem Nauki Jazdy- Janem Birnbachem. Mogliśmy liczyć na pomoc fachowców medycznych, którzy również przygotowali pokazy, mianowicie Pana Krzysztofa Radziusza z Drawska Pomorskiego oraz Pana Jarosława Tarnowskiego z grupy Rescu Team. Dzięki uprzejmości Państwa Chotkiewicz ze Złocieńca dzieci mogły harcować na „Dmuchańcach”. Z wizytą przybyły również maskotki Spongebob, Psi Patrol oraz Świnka Pepa dziękujemy- Vanessa Animator Czasu Wolnego. Słodkości czekały na wszyskich w Kawiarence. Serwowane były tam różne słodkości: krówki z Gniwko Kluczewo, cukierki gumy i pralinki z Fabryki Czekolady Trumpf Mauxion Tuczno, ciasta upieczone przez rodziców podopiecznych oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czaplinku. Na zakończenie, po wielu atrakcjach, mogliśmy liczyć na smaczną grochówkę z kiełbaską i pieczywem przygotowaną przez panie kucharki z ZPET w Bobrowie.

  Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Dnia Dziecka. Nasz festyn to współpraca nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi, ale także instytucji i osób prywatnych które nas wspierają. Jeszcze raz wszystkim DZIĘKUJEMY.

  Koordynatorami były: Renata Zwierzyńska, Emilia Komorowska, Karolina Sałagan, Dorota Teszke-Chudobska, Kamila Leszczyńska.

 • Żelisławski Zapiecek

  W dniu 29.05.2018r. klasy VII A, I-III PDP A i B udały się na wycieczkę do Żelisławskiego Zapiecka położonego w gminie Czaplinek. Na miejscu przywitała nas przemiła założycielka tego miajsca pani Irena Klas. Uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji i dobrodziejstw tego miejsca. Przygodę swoją rozpoczęli od własnoręcznego wykonania i wypieki w piecu chlebowy bułek z dżemem. Następnie mieli możliwość lepienia z gliny na kole garncarskim. Kolejną atrakcją było tkanie sukna na krośnie, które ma 90 lat. W przerwie między zajęciami uczniowie mieli możliwość odpoczynku w altanie, gdzie mogli napić się przygotowanego przez panią Irenkę napoju miętowo- cytrynowego. Nasze spotkanie zakończyło się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. 

 • "Chcę Ci skrzydła dać" IV Słoneczne Spotkania Integracyjne

  Chcę Ci skrzydła dać!- to temat przewodni IV Słonecznych Spotkań Integracyjnych. Wydarzenia, które trwale wpisało się w kalendarz spektakularnych wydarzeń Powiatu Drawskiego i jest co roku organizowane przez Zespół Placówek Edukacyjno–Terapeutycznych w Bobrowie. Tegoroczna uroczystość, która odbyła się 23 maja br. stała się dla wychowanków ZPET doskonałą okazją, aby powiedzieć o prawie do marzeń oraz wyrazić to, co w życiu ma dla nich największą wartość i „dodaje im skrzydeł”.Jak co roku imprezę rozpoczął barwny przemarsz ulicami miasta trasą spod Urzędu Miasta i Gminy Złocieniec do Złocienieckiego Ośrodka Kultury z udziałem zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów i nauczycieli ZPET w Bobrowie. „Mamy prawo marzyć i poszukiwać własnej drogi, miłości i rodziny!” Tak brzmiały hasła wypowiadane przez uczestników podczas radosnego pochodu ulicami miasta.Przybyli na uroczystość goście w Złocienieckim Ośrodku Kultury zostali powitani wesołą piosenką pt. „My też możemy się śmiać” przedstawioną przez uczniów gestami alternatywnej metody komunikacji „Makaton” pod opieką Reginy Kosianowicz i Małgorzaty Kopy. Uroczystego powitania dokonał Dyrektor ZPET w Bobrowie, pan Krystian Ignacak mówiąc o dobrych zmianach i rozwoju placówki w Bobrowie. Następnie głos przekazał władzą Powiatu Drawskiego, którzy złożyli na ręce dyrektora słodki poczęstunek dla dzieci. Starosta Powiatu Drawskiego, pan Stanisław Kuczyński dziękował za pracę jaką wykonują pracownicy, aby wychować podopiecznych. Głos zabrał również Wicestarosta, pan Jacek Kozłowski, który podkreślił jak ważne jest wsparcie dzieci niepełnosprawnych.

  Przepiękną i poruszającą puentą dla wyrażenia wszystkich pragnień i potrzeb podopiecznych ZPET w Bobrowie okazał się film zaprezentowany podczas uroczystości pt. „Mogę wszystko”. Uczniowie sami opowiadali o swoich marzeniach, o tym co dla nich w życiu jest najważniejsze i co dodaje im skrzydeł. Zgromadzeni goście na własne oczy mogli przekonać się ile radości, niezwykłych wrażeń oraz poczucia spełnienia dostarcza wychowankom pełna poświeceń praca nauczycieli i terapeutów Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie.

  Po wzruszającym filmie nadszedł czas na kolejny punkt Słonecznego Spotkania, a mianowicie wręczenie statuetek dla osób, które są z nami, wspierają i pomagają nam, dla naszych przyjaciół na których zawsze można liczy

  .

  Finałowym momentem imprezy był teatralno- muzyczny spektakl pt. „Chcę Ci skrzydła da

  !”. Tegoroczne przedstawienie zabrało widzów do przecudnej krainy elfów i wróżek. Przedstawienie oparte na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka”. Historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej drogi, prawie do spełniania marzeń i prawdziwej miłości. Dzięki zaangażowaniu artystów oraz bajkowej oprawie, musical emanował wyjątkową energią. Widowisko bez reszty oczarowało młodszych i starszych widzów. Młodzi aktorzy tym spektaklem dali sobie prawo do marzeń i natchnęli tą wiarą widzów.

  W IV Słonecznym Spotkaniu Integracyjnym uczestniczyli m.in. przedstawiciele więziennictwa, wojskowości oraz policji. Dyrektorzy Placówek Oświatowych, przedstawiciele prasy m.in. „Gościa Niedzielnego” członek Zarządu Powiatu Janina Jung oraz wielu innych. Słoneczne Spotkanie prowadziły: pani Emilia Komorowska i pani Marta Chmielewska-Kursa.

   

 • Program "Ryboterapia" i gość specjalny

  Kolejny raz w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie pojawili się panowie i pani ze Stowarzyszenia Turystyczno- Wędkarskiego ,,Wędkarskie opowieści” oraz Klubu Wędkarskiego ,,Ongoing Fishing” wraz z gośćmi specjalnymi, a mianowicie Panem Markiem Kluczkiem z redakcji czasopisma ,,Wiadomości Wędkarskie”, Panem Norbertem Stolarczykiem z Ruchu społecznego ,,Wędkarze bez barier” oraz Burmistrzem Złocieńca, Panem Krzysztofem Zacharzewskim. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach, w których podopieczni internatu ZPET w Bobrowie utrwalali dotychczas zdobyte wiadomości i umiejętności oraz nabywali nowych. Wychowankowie ćwiczyli rzuty do celu, posługiwanie się kołowrotkiem, zapoznali się z fachowym sprzętem wędkarskim, przygotowywali zanętę, zakarmiali ryby, zarzucali wędką. Największe emocje towarzyszyły podczas wędkowania, a w szczególności podczas wyciągania ,,zdobyczy” z wody.

  Na zakończenie zajęć odbyła się krótka pogadanka, systematyzująca wiedzę. Goście przekazali dla naszej placówki koszulki oraz profesjonalny sprzęt wędkarski, który został ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Urząd Miejski w Złocieńcu. Jest to dla nas gest, dający wiele możliwości do rozwijania zainteresowań naszych dzieci. Oficjalne podziękowania złożył Dyrektor ZPET w Bobrowie, Pan Krystian Ignacak. Przekazujemy wyrazy wdzięczności za wspólnie spędzony czas, uśmiech oraz wspaniały sprzęt wędkarski.

 • Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Drawskiego

  16 maja br., odbył się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Drawskiego zorganizowany przez Zespół Placówek Edukacyjno–Terapeutycznych w Bobrowie. Turniej miał na celu kształtowanie właściwej postawy dzieci jako zawodników i kibiców, promowanie piłki nożnej wśród uczniów, wychowania poprzez sport oraz kształtowania zdrowego stylu życia. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor ZPET w Bobrowie, pan Krystian Ignacak witając uczestników i gości, życzył uczciwej oraz miłej zabawy. Rozgrywki poprzedził występ artystyczny podopiecznych ZPET w Bobrowie. Swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Powiatu Drawskiego, pan Stanisław Kuczyński. W turnieju uczestniczyło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Wszystkie mecze były zacięte, toczone w szybkim tempie. Można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło jednak uśmiechu u piłkarzy. Nasi zawodnicy mogli liczyć na wsparcie kibiców, którzy okrzykami i śpiewami zachęcali do gry. Wygranym drużynom i wyróżnionym zawodnikom puchary oraz dyplomy wręczyli Starosta Powiatu Drawskiego, pan Stanisław Kuczyński oraz dyrektor ZPET w Bobrowie, pan Krystian Ignacak. Komentatorem i prowadzącym spotkanie była, pani Emilia Komorowska, nad wynikami i grze fair play czuwali nauczyciele wychowania fizycznego ZPET w Bobrowie.

  Wyniki piłkarskie rozgrywek przedstawiają się następująco:

  • GRUPA I

  I MIEJSCESZKOŁA PODSTAWOWA NR. 1 W DRAWSKU POMORSKIM

  II MIEJSCESZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W ZŁOCIEŃCU

  III MIEJSCESZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W ZŁOCIEŃCU

  NAJLEPSZY BRAMKARZ- ANTONI JAROSZ

  NAJLEPSZY ZAWODNIK- NATAN CYC

  • GRUPA II

  I MIEJSCE SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY W SZCZECINKU

  II MIEJSCEZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO TERAPEUTYCZNYCH W BOBROWIE GRUPA Z DRAWSKA POMORSKIEGO

  III MIEJSCEZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO TERAPEUTYCZNYCH W BOBROWIE GRUPA Z BOBROWA

  NAJLEPSZY BRAMKARZ- PATRYK DYTRYCH

  NAJLEPSZY ZAWODNIK- ADAM PLECIŃSKI


   

  Koordynatorem II Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Drawskiego była, pani Edyta Jędrzejczak.

 • Limuzyną do Filharmonii

  W ramach projektu „Limuzyną do Filharmonii” 14 maja br. uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjni-Terapeutycznych w Bobrowie wybrali się na wycieczkę do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Podróż rozpoczęła się spod szkół w Bobrowie i Drawsku Pomorskim, gdzie na uczniów ZPET w Bobrowie czekały autokary z animatorami. Podczas podróży nie było czasu na nudę. Animatorzy w ciekawy sposób opowiadali o filharmonii, zapoznawali uczniów z instrumentami muzycznym. Odbył się nawet konkurs w którym nagrodą były płyty z utworami skomponowanymi przez muzyków filharmonii. Do samego celu podróży dzieci odpowiadały na pytania, wspólnie śpiewały, wystukiwały rytm na instrumentach muzycznych takich jak kastaniety, tamburyna czy grzechotki, doskonale się przy tym bawiły. Po dotarciu na miejsce czekało na uczniów zwiedzanie Filharmonii. Sam bydynek nowoczesny i oryginalny w swej architekturze zrobił ogromne wrażenie. Podekscytowani uczniowie zobaczyli również salę gdzie odbywają się występy- Słoneczną, Akustyczną i Księżycową.

  O godzinie 12:15 podopieczni ZPET w Bobrowie z zapartym tchem uczestniczyli w koncie pt. „Ja, kompozytor! – Dvořák versus Grieg”. Filharmonia jak i występ zrobiły na uczniach oraz na wychowawcach ogromna wrażenie. Dzień pełen atrakcji upłynął bardzo szybko. Nasi podopieczni oprócz doznań kulturowych mogli utrwalać zasady dobrego wychowania wymagane w budynkach użyteczności publicznej.

 • Rowerem w świat

  Wraz z rozkwitem wiosennej aury, a co za tym idzie – wzrostem chęci naszych wychowanków do spędzania czasu na słońcu i świeżym powietrzu w internacie Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych pojawiło się dwadzieścia rowerów. Ten niezwykle praktyczny podarunek został nam przekazany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie podczas spotkania naczelnika Wydziału Spraw Terenowych w Złocieńcu, panią Anną Sigiel – Dopierałą z dyrektorem ZPET - panem Krystianem Ignacakiem . Za życzliwość i szczodrość bardzo dziękujemy - rowery zostały już sprawiedliwie rozdzielone do dwóch oddziałów internatu – w Bobrowie oraz w Złocieńcu, a dzieci nie mogą doczekać się pierwszej wyprawy. Dla wychowanków naszej placówki to ogromna radość, możliwość zdrowego i efektywnego spędzania czasu wolnego oraz poznawania okolic regionu, natomiast nauczycieli cieszy możność zorganizowania ciekawych zajęć w terenie dla większej grupy podopiecznych.

  Osoba pośrednicząca w przekazaniu sprzętu sportowego, która dzięki swemu działaniu i zaangażowaniu doprowadziła do sfinalizowania przedsięwzięcia to pani Agnieszka Siedlak – starszy specjalista w Wydziale Spraw Terenowych w Złocieńcu. Jej także składamy piękne podziękowania i obiecujemy, że wychowankowie wykorzystamy potencjał, jaki niesie ze sobą ten niecodzienny i wartościowy prezent.

 • Współpraca z MOW Trzciniec

  10 maja 2018r. podopieczni internatu ZPET w Bobrowie bardzo aktywnie spędzili dzień. Wychowankowie odwiedzili swoich kolegów w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu, gdzie zaprezentowali swoje prace oraz piosenkę. Mogli również uczestniczyć w pokazach żonglerskich, występach artystycznych, sztuczkach karcianych oraz zabawach integracyjnych. Najlepszą formą integracji młodzieży z obu placówek okazała się zumba. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem i wspólnym śpiewaniem ulubionych piosenek. Działanie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego ,,Coś wspólnego”.

 • Zajęcia wędkarskie

  W czwartkowe popołudnie odbyły się kolejne zajęcia przy współpracy ze Stowarzyszeniem Turystyczno- Wędkarskim ,,Wędkarskie opowieści” i Klubem wędkarskim ,,Ongoing Fishing” w Złocieńcu. Tak zwana ,,ryboterapia” ma nie tylko wydźwięk edukacyjny, ale również jest to wyciszenie i czas relaksu dla naszych wychowanków. Mogą rozwijać swoje zainteresowania aktywnie spędzając czas, pod okiem profesjonalistów. Chętnie nabywają nowych umiejętności i dociekają o szerszy zakres wiadomości. Wspaniałym aspektem jest ukierunkowanie na współpracę pomiędzy naszymi podopiecznymi. Tego dnia nasza młodzież przygotowała ,,zanętę”, ,,podkarmiła” łowisko oraz podjęła pierwsze próby łowienia, osiągając pierwsze sukcesy. Wrażeń było co nie miara. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania. 

 • Questowa przygoda

  10 maja 2018 r. wychowankowie internatów ze Złocieńca i Bobrowa wędrując questem poznali ciekawe miejsca, elementy architektury, ciekawostki przyrodnicze i historyczne. Naszym celem było znalezienie skarbu a kluczem do niego były ciekawostki i zagadki. Największe zainteresowanie wzbudziła sowa i kosmita z konarów drzew. Po odnalezieniu skarbu, wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Dodatkowym atutem questowej przygody było nawiązanie znajomości z grupą dzieci ze Świetlicy „Promyczek” w Złocieńcu, które pod opieką Pani Eli Frankowskiej dzielnie pokonywały z nami wytyczoną trasę. Serdecznie dziękujemy Pani Eli Frankowskiej za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenie nas ścieżkami Questu, pracownikom z Referatu Promocji w Złocieńcu za przekazanie upominków oraz Bibliotece Publicznej za ogromne wsparcie.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie
  Bobrowo 7, 78 - 520 Złocieniec
  mail: soswbobrowo@interia.pl
  Seminaryjna 2, 78 - 500 Drawsko Pom.
  mail: orwp.drawsko@onet.pl
  ul.Wałecka 57,78-550 Czaplinek
  ul.Parkowa 2,78-550 Czaplinek
 • tel/fax Bobrowo 94 - 367 - 14 - 63
  tel/fax Drawsko Pom. 94 - 342 - 50 - 09
  tel/fax Czaplinek 94 - 37 - 59 - 117
  tel.Czaplinek ul.Parkowa 94-375-52-66

Galeria zdjęć