Menu

 • Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat - Dzień Dziecka w ZPET w Bobrowie

  Dzień Dziecka jest jednym z tych dni, który przynosi wiele radości dzieciom oraz dorosłym. Nauczyciele Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie z okazji tego święta przygotowali moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń dla swoich młodszych i starszych podopiecznych. Ze względów pandemicznych każda placówka ZPET zorganizowała ten dzień w swoim budynku. Zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa by mimo ograniczeń związanych z COVID-19, dzieci i młodzież mogły cieszyć się atrakcjami tych dni. Zabawy z okazji Dnia Dziecka trwały od 31 maja do 2 czerwca br., każdego dniaw poszczególnych budynkach.

              Pomysłów na zadziwienie uczniów nie było końca – sportowego charakteru nadała szkolna wersja zawodów zatytułowana „Ninja Warrior ZPET Edition”. Rywalizacja podyktowana różnorodnymi konkurencjami była lekcją zdrowego współzawodnictwa, uczyła pokonywania własnych słabości oraz odkrywała wiarę we własne możliwości. Oprócz konkurencji sportowych  nie zabrakło zabaw sensoplastycznych, malowania twarzy, kreatywnego i barwnego tworzenia na elastycznej folii. Wspaniałą niespodzianką dla dzieci
  i młodzieży była możliwość skorzystania z fotobudki – zdjęcia uwieczniły doskonałe humory uczestników zabawy. Nauczyciele wcielili się w postacie bajkowe, by świętowanie było jeszcze bardziej przyjemne i piękne. Możliwość zabawy na dmuchanych zamkach, animacje z chustami Klanzy, ścieżki sprawnościowe urozmaicały każdą chwilę. Oprócz beztroskich zabaw nie zabrakło instruktażu pierwszej pomocy dzięki zaangażowaniu RESCUE ZDR. Uwieńczeniem gier i zmagań był poczęstunek – pieczone kiełbaski, pyszna grochówka, słodycze i lody. Pamiątką wspaniałej zabawy były wręczone dyplomy, medale oraz puchary.

              Obchody Dnia Dziecka nie byłyby tak uroczyste, gdyby nie pomoc indywidualnych sponsorów oraz współpraca z wieloma instytucjami i ich wolontariuszami. Podziękowania należą się Czaplineckiemu Ośrodkowi Kultury, grupie RESCUE ZDR pana Jarosława Tarnowskiego, panu Pawłowi Czerwonce, TKM Fotolustro oraz wolontariuszkom
  z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku.

              Gratulacje należą się wszystkim koordynatorom oraz osobom współuczestniczącym
  w organizacji Dnia Dziecka. Pomysłowości nauczycielom ZPET w Bobrowie nie brakuje.

   

 • Ogłoszenie o konkursie dla dzieci i młodzieży na najciekawsze zdjęcia z okazji Dnia Dziecka 2021 pt. “Zrób zdjęcie radości”

  Dzień Dziecka to święto szczególne, pełne radości i zabawy, które są jednymi z najważniejszych praw dzieci. Bez wesołych i beztroskich chwil życie nas wszystkich byłoby uboższe, a każda złapana chwila szczęścia cieszy przez długie lata.

  Z okazji tego święta Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłasza wyjątkowy konkurs dla dzieci i młodzieży z całej Polski.

  Po miesiącach covidowej smuty, izolacji i życia w czterech ścianach, z dala od kolegów i koleżanek, do naszego życia wraca radość. Wydaje się, że znamy ją i wiemy, jak wygląda, ale wbrew pozorom nie tak łatwo jest ją uchwycić i uwiecznić dla innych. Spróbujcie sami!

  Weźcie swoje aparaty fotograficzne lub smartfony i zróbcie zdjęcie radości. To może być piękna wiosna na ulicach, w lesie czy na łące, albo wesołe zabawy na podwórku czy wspólne chwile ze spotkanymi po powrocie do szkoły kolegami i koleżankami z klasy. Albo Twój pies czy kot śpiący w niepowtarzalnej pozie. Sfotografuj radość i wyślij ją nam!

  Dzieci i młodzież zainteresowane udziałem w konkursie powinny do dnia 30 czerwca 2021 roku zgłosić swój udział, przesyłając - z pomocą rodzica/opiekuna prawnego - wypełniony formularz zgłoszenia oraz zdjęcie wraz z imieniem i nazwiskiem autora i informacją o kategorii wiekowej - na adres email: konkurs@brpd.gov.pl. Jeśli jesteś pełnoletni, możesz dokonać zgłoszenia samodzielnie. Fotografia może być wykonana aparatem, tabletem lub smartfonem, można wysłać tylko 1 sztukę, a przesłany plik może mieć nie więcej niż 10 MB. Dopuszczone formaty pliku to JPG oraz PNG. Plik musi być oryginalny, organizatorzy dopuszczają niewielkie przeróbki cyfrowe polegające na korekcie kolorystyki, kontrastu czy ostrości, a także drobnym retuszu.

  Uwaga! Jeśli fotografujesz twarz kogoś innego, musisz mieć na to jego zgodę – a jeżeli osoba ta jest niepełnoletnia, zgodę jego rodzica/opiekuna prawnego.

  Organizatorzy ustalili cztery kategorie wiekowe. Kategoria I obejmuje dzieci w wieku przedszkolnym, kategorie II i III dotyczą szkół podstawowych: kl. I-IV oraz kl. V-VIII, kategoria IV przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych. Prace będą oceniane osobno dla każdej kategorii wiekowej.  Zgłoszenie powinno zawierać:

  - w tytule maila: imię i nazwisko, numer kategorii wiekowej oraz dopisek Konkurs foto z okazji Dnia Dziecka;

  - wypełniony i podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego lub przez Ciebie, jeśli jesteś pełnoletni, Formularz Konkursowy wraz z oświadczeniem (pozwalającym na użycie ww. materiałów przez Organizatora Konkursu, czyli Biuro Rzecznika Praw Dziecka do promocji konkursu na stronie brpd.gov.pl, w mediach społecznościowych oraz innych mediach współpracujących z BRPD, a także zezwalającym na zgłoszenie pracy do konkursu, na użycie danych autora pracy – imienia, nazwiska, wieku oraz szkoły, do której uczęszcza oraz pracy w opisany powyżej sposób), który stanowi załącznik numer 1 do Ogłoszenia Konkursu;

  - załącznik w postaci zdjęcia (Uwaga! Pliki JPG lub PNG w nazwach powinny być oznaczone tytułem zdjęcia oraz imieniem i nazwiskiem autorki/a).


  Rozstrzygnięcie konkursu

  Spośród nadesłanych zgłoszeń 3-osobowa komisja konkursowa powołana przez Rzecznika Praw Dziecka wybierze po maksymalnie 20 najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej, które zostaną poddane szczegółowej ocenie, w celu wybrania trójki laureatów w każdej kategorii wiekowej oraz pozostałych wyróżnionych prac.

  Decyzję w sprawie szczegółowo ocenianych prac komisja podejmie w oparciu o kryteria opisane w Regulaminie Konkursu, sumując wszystkie przyznane przez siebie dla poszczególnych zgłoszeń punkty. Szczegółowy opis zamieszczono w Regulaminie konkursu, który stanowi załącznik nr 2 do Ogłoszenia konkursu. Komisja ogłosi decyzję do dnia 30 lipca 2021 r.


  Nagrody

  Zwycięzcy – wybrani przez Komisję autorzy najlepszej pracy w każdej kategorii wiekowej - otrzymają zestawy nagród rzeczowych zwycięzcy, ufundowane przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka. Zestawy nagród rzeczowych zwycięzcy będą obejmowały: tablet, bezprzewodowy głośnik, powerbank, bezprzewodowe słuchawki, kask rowerowy, ręcznik sportowy, zestaw do gry w badmintona, zestaw do gry w ping-ponga, piłkę, koszulkę sportową, koszulkę polo, czapkę z daszkiem.

  Laureaci – wybrani przez Komisję autorzy dwóch pozostałych najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej - otrzymają zestawy nagród rzeczowych laureata: bezprzewodowy głośnik, powerbank, bezprzewodowe słuchawki, kask rowerowy, ręcznik sportowy, zestaw do gry w badmintona, zestaw do gry w ping-ponga, piłkę, koszulkę sportową, koszulkę polo, czapkę z daszkiem.

  Autorzy pozostałych 10 prac wybranych jako wyróżnione otrzymają zestawy nagród rzeczowych wyróżnionego: ręcznik sportowy, zestaw do gry w badmintona, zestaw do gry w ping-ponga, piłkę, koszulkę sportową, koszulkę polo, czapkę z daszkiem.


  Rzecznik Praw Dziecka zaprasza do wzięcia udziału w konkursie.

  Zalacznik_nr_1_-_Formularz_zgloszenia_i_oswiadczenie.docx

  Regulamin_konkursu.docx​​​​​​​

 • Wpłaty za obiad - czerwiec

  Wpłaty za obiady należy wpłacać na konto:

  Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie

  PKO BP O/Złocieniec

  93 1020 2847 0000 1802 0146 4056

  Treść wpłaty: Obiad za m-c czerwiec- imię i nazwisko dziecka

  w czerwcu

  cały obiad ucznia  104,00 zł

  wyżywienie dziecka w przedszkolu  -136,50 zł

  całodobowe wyżywienie (internat)- 212,50 zł

  Wpłatę za obiady za miesiąc czerwiec 2021 roku należy dokonać do 07.06.2021 roku.                                         Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka jest podana.                                                                        Rodzic dziecka korzystającego z obiadów,  w przypadku rezygnacji z obiadów lub utrudnień z zachowaniem terminu płatności , zobowiązany jest zgłosić ww. fakt w sekretariacie szkoły (osobiście, telefonicznie lub pisemnie) do   04.06.2021 r. Dziecko, którego rodzic  nie poinformuje o rezygnacji z obiadów lub utrudnieniach  z zachowaniem terminu płatności, będzie traktowane jako nadal korzystające z obiadów. Rodzic dziecka będzie musiał uiścić opłatę za obiady.

 • Wpłaty za obiad - maj

   

  Wpłaty za obiady należy wpłacać na konto:

  Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie

  PKO BP O/Złocieniec

  93 1020 2847 0000 1802 0146 4056

  Treść wpłaty: Obiad za m-c maj- imię i nazwisko dziecka

  w maju

  cały obiad ucznia  130,00 zł

  wyżywienie dziecka w przedszkolu  -130,00 zł

  całodobowe wyżywienie (internat)- 253,50 zł

  Wpłatę za obiady za miesiąc maj 2021 roku należy dokonać do 07.05.2021 roku.                                         Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka jest podana.                                                                        Rodzic dziecka korzystającego z obiadów,  w przypadku rezygnacji z obiadów lub utrudnień z zachowaniem terminu płatności , zobowiązany jest zgłosić ww. fakt w sekretariacie szkoły (osobiście, telefonicznie lub pisemnie) do   05.05.2021 r. Dziecko, którego rodzic  nie poinformuje o rezygnacji z obiadów lub utrudnieniach  z zachowaniem terminu płatności, będzie traktowane jako nadal korzystające z obiadów. Rodzic dziecka będzie musiał uiścić opłatę za obiady

 • Doposażanie w ramach projektu "ABC Przedszkole"

  Kolejne doposażenie dotarło do Przedszkola w Czaplinku i w Drawsku

  Pomorskim w ramach projektu ,,ABC Przedszkolaka w ZPE-T w Bobrowie". Są

  to m.in.: laptopy, tablety, słuchawki, głośniki, urządzenia

  wielofunkcyjne, drukarki do zdjęć. Sprzęt umożliwi wykorzystanie

  narzędzi i zasobów cyfrowych w procesach edukacyjno- terapeutycznych

  prowadzonych na terenie placówki. Już niebawem kolejne doposażenie ...

 • WAŻNE!!!

  W związku z potrzebą prowadzenia działań terapeutycznych i edukacyjnych oraz niepokojącą sytuacją społeczną uczniów naszej placówki w okresie  pandemii COVID-19 informuję o następujących zmianach w organizacji pracy placówek ZPE-T w Bobrowie od 12.04.2021r.:

  1.Placówka w Drawsku Pomorskim:

  -do trybu stacjonarnego wracają wszystkie oddziały przedszkolne, klasy I-III, klasy z dysfunkcją umiarkowaną

  -w trybie zdalnym pozostają klasy: LO, Szkoły Branżowej, PDP, klasy IV-VIII SP z dysfunkcją lekką

  2.Placówka w Bobrowie:

  -do trybu stacjonarnego wracają klasy I-III, klasy z dysfunkcją umiarkowaną, oddziały rewalidacyjno- wychowawcze

  -w trybie zdalnym pozostają klasy: PDP

  3.Placówka w Czaplinek:

  -do trybu stacjonarnego wracają wszystkie oddziały przedszkolne, klasy I-III, klasa VII NAC, oddział rewalidacyjno- wychowawczy.

  4.Klasy PDP planowane są do powrotu w trybie pracy stacjonarnej od 19.02021r.

  5. Zajęcia w ramach projektu ,,ABC Przedszkolaka w ZPE-T w Bobrowie” będą odbywały się w trybie stacjonarnym.

  6. Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka będą odbywały się w trybie stacjonarnym.

  7. Zajęcia specjalistyczne w ramach programu ,,Za Życiem” będą odbywały się w trybie stacjonarnym.

  8. Działalność wznawia (tylko)  Internat w Bobrowie.

  9. Projekt ,,Rehabilitacja 25+” wraca do pracy stacjonarnej.

  Zastrzegam prawo korekty/ zmian w związku z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego COVID-1 w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie.

   

  Z poważaniem

  Krystian Ignacak

  Dyrektor ZPE-T w Bobrowie

   

 • Nabór na rok szkolny 2021/2022

 • Ogłoszenie!

  Na wniosek rodzica/prawnego opiekuna w okresie od 29.03.2021r.- 9.04.2021r.  Zespół Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie zapewnia opiekę dzieciom uczęszczającym do Przedszkola/Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim i w Czaplinku i Bobrowie zgodnie z Rozporządzeniem MEiN. Wychowawca przekazuje informację wicedyrektorom (p. B. Kuprowskiej i p. K. Pękalskiej, p. A.Chylińskiej ). Rodzic zobowiązany jest do złożenia stosownego oświadczenia rodzica/ prawnego opiekuna o zatrudnieniu (załącznik nr 2 do Procedury przeciwepidemicznej dla Przedszkola/ Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie).

   

  Z poważaniem

  Krystian Ignacak

  Dyrektor Zespołu Placówek

   Edukacyjno- Terapeutycznych

  w Bobrowie  

 • WAŻNE !!!

  W związku z III falą pandemii COVID-19 informuję o następujących zmianach w organizacji pracy placówek:

  1. Przedszkole w Drawsku Pomorskim i w Czaplinku

  od dnia 29.03.2021r. do 09.04.2021r.  przechodzi na nauczanie zdalne.

  2. Zajęcia w ramach projektu ,,ABC Przedszkolaka w ZPE-T w Bobrowie” będą odbywały się w trybie zdalnym.

  3. Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka będą odbywały się w trybie zdalnym.

  4. Zajęcia specjalistyczne w ramach programu ,,Za Życiem” pozostają zawieszone do 9 kwietnia 2021r.

   

  Z poważaniem

  Krystian Ignacak

  Dyrektor ZPE-T w Bobrowie

 • Próbny egzamin ósmoklasisty

  19 marca 2021 roku odbył się ostatni z trzech próbnych egzaminów. Uczniowie pisali test z j. angielskiego. Dwoje uczniów, ze względu na rozszerzone dostosowania,  mogło wykonywać zadania w odrębnych salach. Dwie klasy ósme mogły zdawać Próbny Egzamin Ósmoklasisty w formie stacjonarnej . To najlepsza forma do sprawdzenia wiedzy i umiejętności oraz zastosowania procedur. Wyniki pozwolą uczniom  i nauczycielom na wnioski i uzupełnienie wiedzy i umiejętności do egzaminów, które odbędą się w maju.

 • Zmiana organizacji pracy w ZPE-T w Bobrowie

  WAŻNE!!!

  W związku z III falą pandemii COVID-19 informuję o następujących zmianach w organizacji pracy placówek:

  1. Uczniowie klas I-III  oraz IV-VIII (klasy umiarkowane) w Drawsku Pomorskim, Czaplinku i Bobrowie od dnia 22 marca 2021r. do 9 kwietnia 2021r. przechodzą na nauczanie zdalne.  Żaden oddział klasowy nie pracuje stacjonarnie.

  2. Przedszkole w Drawsku Pomorskim (ul. Seminaryjna 2 i Złocieniecka 25) pracuje w systemie stacjonarnym, bez zmian.

  3. Przedszkole w Czaplinku pracuje w systemie stacjonarnym tylko na ul. Wałeckiej 57 (przedszkolaki z Parkowej 2 będą uczęszczały na ul. Wałecką 57).

  4. Zajęcia w ramach projektu ,,ABC Przedszkolaka w ZPE-T w Bobrowie” odbywają się zgodnie z planem w trybie stacjonarnym.

  5. Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka dla dzieci uczęszczających do przedszkola w Czaplinku i Drawsku Pomorskim będą odbywały się w trybie stacjonarnym.

  6. Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka dla dzieci zewnętrznych w Czaplinku, Bobrowie i Drawsku Pomorskim odbywają się w trybie zdalnym.

  7. Zajęcia specjalistyczne w ramach programu ,,Za Życiem” zostają zawieszone do 9 kwietnia 2021r.

  8. Internat w Złocieńcu i w Bobrowie od 22.03.2021r. będzie zamknięty.

  Z poważaniem

  Krystian Ignacak

  Dyrektor ZPE-T w Bobrowie

 • Wpłaty za obiad - kwiecień

  Wpłaty za obiady – kwiecień

  Wpłaty za obiady należy wpłacać na konto:

   

  Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie

  PKO BP O/Złocieniec

  93 1020 2847 0000 1802 0146 4056

  Treść wpłaty: Obiad za m-c kwiecień - imię i nazwisko dziecka

  w kwietniu

  cały obiad ucznia – 117,00 zł

  wyżywienie dziecka w przedszkolu  -136,50 zł

  całodobowe wyżywienie (internat)- 229,00 zł

  Wpłatę za obiady za miesiąc kwiecień 2021 roku należy dokonać do 08.04.2021 roku.                                         Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka jest podana.                                                                        Rodzic dziecka korzystającego z obiadów,  w przypadku rezygnacji z obiadów lub utrudnień z zachowaniem terminu płatności , zobowiązany jest zgłosić ww. fakt w sekretariacie szkoły (osobiście, telefonicznie lub pisemnie) do   06.04.2021 r. Dziecko, którego rodzic  nie poinformuje o rezygnacji z obiadów lub utrudnieniach  z zachowaniem terminu płatności, będzie traktowane jako nadal korzystające z obiadów. Rodzic dziecka będzie musiał uiścić opłatę za obiady.

 • "ABC Przedszkolaka" w ZPE-T w Bobrowie

  W ramach projektu "ABC Przedszkolaka w ZPE-T w Bobrowie" sale do zajęć ruchowych zostały wyposażone o nowy sprzęt sportowy 🏐🏋‍♀️⛹🎾Wszelkie zajęcia ruchowe, zarówno w oddziałach przedszkolnych oraz szkolnych cieszą się ogromnym powodzeniem. Dzieci oraz uczniowe systematycznie są uświadamiane na temat prozdrowotnych korzyści dla organizmu, wynikających z ćwiczeń i zabaw ruchowych. Aktywność fizyczna wpływa korzystnie na zdrowie, dlatego rehabilitacja ruchowa, gimnastyka korekcyjna oraz zajęcia z wychowania fizycznego są stałym elementem w Naszej placówce. Zajęcia przybierają różne formy: od indywidualnej do grupowej, a ich atrakcyjność zwiększa wykorzystanie różnorodnych przyborów i przyrządów.

 • Projekt "ABC Przedszkolaka"

  W naszej placówce  realizowany jest projekt ,,ABC Przedszkolaka w ZPE-T w Bobrowie”, w którym jednym z elementów jest wzbogacenie prowadzonych zajęć  w pomoce dydaktyczne i inne specjalistyczne, wspierające możliwości poznawczo- terapeutyczne naszych podopiecznych. Dofinansowanie projektu pochodzi z Funduszy Europejskich. Projekt obejmuje dzieci przedszkolne z Drawska Pomorskiego i Czaplinka. Zachęcamy do krótkiej fotorelacji, która jest namiastką ukazującą zakupione pomoce wykorzystywanych m.in. podczas treningu umiejętności społecznych.

 • Wytyczne dla zdających egzamin ósmoklasisty

  Wybrane wytyczne dla zdających próbny egzamin ósmoklasisty w 2021 roku 17, 18, 19 marca godz. 9.00

   

  Zdający oraz inne osoby biorące udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminu

   

  1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa .

   

  2.Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

   

  3.Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.

   

  4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.

   

  5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych i  linijki w przypadku egzaminu z matematyki.

   

  6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą niegazowaną, małą 0,5 l, którą uczeń stawia na podłodze przy swoim stoliku by nie zalać przez przypadek arkusza egzaminacyjnego.

   

   

  7.Rodzic/prawny opiekun zapewnia transport swojemu dziecku na próbę egzaminu i po egzaminie każdego dnia jeśli nie ma zajęć stacjonarnych w szkole.

   

  Środki bezpieczeństwa osobistego

   

  8. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

   

  9. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających . Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej1,5-metrowego odstępu).

   

  10. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

  1. podchodzi do niego nauczyciel, członek Zespołu Nadzorującego egzamin aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
  2. wychodzi do toalety
  3. w przypadku zgłoszenia przez zdającego zakończenia pracy z arkuszem przed wyznaczonym czasem zakończenia egzaminu i wychodzenia z sali egzaminacyjnej.

   

  11. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).

   

  12. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m, Sytuacja, w której dany zdający ze względów zdrowotnych nie może zakrywać ust i nosa, powinna zostać zgłoszona dyrektorowi szkoły nie później niż do 15 marca 2021 r

  Bezpieczeństwo w dniu egzaminu

   

  13.   Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.

   

  14. Obowiązuje zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym.

   

  15. Unikamy dotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką.

   

  16. Zachowujemy  odpowiedni dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie, wrażeniami po egzaminie dzielili się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie.

   

  17. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjna ( jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem zakończenia egzaminu. W ciągu 15 minut przed zakończeniem egzaminu ( nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem) nie opuszcza sali egzaminacyjnej.

   

  Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u członka zespołu egzaminacyjnego lub u zdającego

   

   

  18. Jeżeli zdający lub członek zespołu nadzorującego przejawia niepokojące objawy choroby, przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego informuje o tym przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, który zapewnia odizolowanie zdającego lub innej osoby przejawiającej objawy choroby w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu.
   

  19. W przypadku egzaminu, do którego przystępują niepełnoletni zdający, PZE niezwłocznie powiadamia rodziców/prawnych opiekunów ucznia o zaistniałej sytuacji w celu pilnego odebrania go ze szkoły oraz informuje właściwą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zdającego – także pogotowie ratunkowe. W przypadku gdy stan zdrowia nie wymaga interwencji zespołu ratownictwa medycznego, zdający powinien udać się do domu transportem indywidualnym, pozostać w domu i skorzystać z teleporady medycznej.

   

   

  Dokument sporządzono na podstawie:

  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. poz. 493, z późn. zm. - w szczególności Dz.U. poz. 2314 ).

   

   Wytycznych dotyczących organizowania i przeprowadzania w 2021 r. egzaminów: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, zawodowego wydanych przez CKE, MEN i Głównego Inspektora Sanitarnego.

   

                                                                                                Z poważaniem

                                                                                Krystian Ignacak

  Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych

                                                                                                                      w Bobrowie

 • Światowy Dzień Zespołu Downa

  "W związku z nadchodzącym Światowym Dniem Zespołu Downa, ZPET zaprasza wszystkich uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły do dobrowolnego uczestnictwa w WIRTUALNYM BIEGU NA DYSTANSIE 3,21km lub 321m. W dniach od 15 do 22 marca 2021 roku należy: przebiec, przejść (spacer, nordic walking) lub przejechać rowerem lub rowerem stacjonarnym dystans 3,21km lub 321m. Ubrać dwie kolorowe, nie do pary skarpetki. Zrobić zdjęcie i przesłać na e-mail: agalaskowska@vp.pl". 

  Szczegóły w zakładce „Regulaminy”. 

  Organizator: p. Agnieszka Kiszkielewicz – nauczyciel ZPE-T w Bobrowie 

  OSWIADCZENIE_RODO_DO_REGULAMINIU.doc​​​​​​​

 • Program "Za życiem"

 • EGZAMIN PRÓBNY

  EGZAMIN PRÓBNY Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

  • Egzamin odbędzie się „stacjonarnie”- w szkole dla klasy 8 C L i 8 D L w Drawsku Pom, ul. Seminaryjna 2 ( sala gimnastyczna) w dniach:

  - 17 marca br. ( środa) godz. 9.00 - język polski

  - 18 marca br. ( czwartek) godz. 9.00 - matematyka

  - 19 marca br. ( piątek) godz. 9.00 - język angielski

   

  Obowiązuje strój galowy i zakaz wnoszenia urządzeń telekomunikacyjnych. Podczas trwania egzaminu próbnego obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego ( odległości, maseczki ochronne, dezynfekcja). Proszę wychowawców o poinformowanie swoich klas. Egzamin odbywa się zgodnie z procedurą.

   

                                                                                                                Z poważaniem

                                                                                Krystian Ignacak

  Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych

                                                                                                                 w Bobrowie

 • Kosmos jest kolorowy

  W minionym tygodniu klasa IBU poznawała kosmos oraz Układ Słoneczny. Pierwszego dnia uczniowie dowiedzieli się jakie kolory mają gwiazdy i które z nich są najgorętsze. Dowiedzieli się także co to są małe ciała niebieski- komety i meteoryty. W środę wyruszyliśmy w podróż przez Układ Słoneczny. Po kolei, podczas kosmicznej ściganki odwiedzili wszystkie planety. Badali minerały takie jak skały, lód i pył kosmiczny, z których zbudowali pierścienia Saturna. Odwiedzili najgorętsze i najzimniejsze miejsca Układu Słonecznego. Najbardziej emocjonującym punktem naszych zajęć było ubieranie kombinezonów i hełmów astronautów. Układ Słoneczny nie ma przed nami żadnych tajemnic.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie
  Bobrowo 7, 78 - 520 Złocieniec
  mail: soswbobrowo@interia.pl
  Seminaryjna 2, 78 - 500 Drawsko Pom.
  mail: orwp.drawsko@onet.pl
  ul.Wałecka 57,78-550 Czaplinek
  ul.Parkowa 2,78-550 Czaplinek
 • tel/fax Bobrowo 94 - 367 - 14 - 63
  tel/fax Drawsko Pom. 94 - 342 - 50 - 09
  tel/fax Czaplinek 94 - 37 - 59 - 117
  tel.Czaplinek ul.Parkowa 94-375-52-66

Galeria zdjęć