Menu

 • Z bajkami za pan brat

  We wtorek, 14 listopada br., w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie uczniowie obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Gospodarzami święta był Kub Demokraty pod czujnym okiem pań: Renaty Zwierzyńskiej i Emilii Komorowskiej. Uczniowie przez cały tydzień tworzyli autorską książkę zatytułowaną „Bobrowskie bajanie” – powstała historia została odczytana przez Smoka Wawelskiego. Tego dnia zebrani uczniowie obejrzeli także teatrzyk „Trzy Świnki” zaprezentowany przez klasę gimnazjalną. W murach Placówki zagościły rozmaite postacie z bajek i baśni, a uczniowie spędzili czas w sposób ciekawy. Wspaniałym podsumowaniem tego dnia było wspólne oglądanie bajki „Mulan”.

 • Turniej Tenisa Stołowego w Szczecinie

  Dnia 14. 11. 2017r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Regionalnym Turnieju Tenisa Stołaowego Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Szczecinie. Zawodnicy byli podzieleni na trzy grupy wiekowe, a w każdej grupie uczniowie zagrali po cztery mecze. Walka była zacięta, nie zabrakło sportowych emocji, a uczestnicy grali do ostatniej piłki. Turniej zakończył się w przyjaznej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji. W zawodach wzięli udział: Adrian Piskunowicz (II miejsce), Filip Wegner (IV miejsce), Jakub Staniec, Cezary Zaremba (V miejsce), Marcin Świąder (VI miejsce). Opiekunem zawodników była Dorota Szatrowska.

 • Nie ma radości bez NIEPODLEGŁOŚCI !!!

  10 listopada br.,  w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobowie odbyły się Szkolne obchody Święta Niepodległości, które przybrały niebanalną, radosną formę urodzinowego rautu dla Polski. Podczas uroczystości uczniowie i nauczyciele przenieśli się w czasy dwudziestolecia międzywojennego. Wystąpili w niecodziennych stylizacjach i strojach z epoki, a także przygotowali piękne kartki z  urodzinowo-odrodzeniowymi życzeniami dla Polski - Jubilatki. Niezwykle atrakcyjna okazała się projekcja krótkometrażowego filmu pt. „ Animowana historia Polski” w reżyserii Tomasza Bagińskiego.Punktem kulminacyjnym obchodów Święta Niepodległości  była zabawa taneczna przy przebojach muzyki dwudziestolecia międzywojennego oraz sesja fotograficzna przepięknej scenografii.

  Tegoroczna, bardzo radosna forma obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stała się doskonałym pretekstem do  poznawania tradycji, obyczajów i kultury polskiej, a także  wzmacniania więzi z narodem i jego historią oraz integracji społeczności szkolnej poprzez rozwój wiedzy i umiejętności zachowań patriotycznych. Z kolei uczniowie z Placówki w Drawsku Pomorskim Uczniowie recytowali patriotyczne wiersze, oglądali prezentacje multimedialne, słuchali informacji związanych z historią RP. Ważnym elementem uroczystości były wspólne śpiewanie pieśni. W dniu 13 listopada delegacja Samorządu Uczniowskiego złoży kwiaty i zapali symboliczny znicz na Cmentarzu Wojskowym w Drawsku Pomorskim.

 • Kamera – akcja! Wizyta w TVP Szczecin

  W ramach projektu ,,Odsłony kultury dla umiejętności społecznych dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Drawska ,,Meander” we współpracy z ZPET w Bobrowie i współfinansowaniu przez Lokalną Grupę Działania Partnerstwo Drawy uczniowie ZPET odwiedzili siedzibę TVP 3 Szczecin. W czwartek, 9 listopada br. grupa uczniów wraz z opiekunami udała się pociągiem do Szczecina. Celem podróży była wizyta w TVP 3, a magia telewizji stała się rzeczywistością- studio nagrań, reżyserka, montażownia – wszystko w zasięgu oczu i rąk. Już sam budynek telewizji wywarł na uczniach ogromne wrażenie - a to był dopiero początek przygody. Uczniowie mieli okazję zobaczyć studio ,,Kroniki” i na chwilę poczuć się gwiazdami w blasku reflektorów. Drugim punktem programu była wizyta w studiu programu ,,Co niesie dzień”.  Prompter,  green screen - te tajniki telewizji już nie są obce. Reżyserkę, pracownicy nazywają „sercem telewizji”.  

  Pani Natalia Cistowska – dziennikarka TVP 3 udzieliła uczniom ZPET krótkiego wywiadu. Koniec wizyty utrwalono na pamiątkowym zdjęciu na ściance z logo TVP 3. Po owocnej wizycie w telewizji uczniowie udali się tramwajem na obiad. Niesamowite wrażenie wywarła na nich panorama Szczecina widziana z 22 piętra. Uczestnicy wycieczki pełni wrażeń wrócili pociągiem do Bobrowa. Następnym etapem projektu jest nagranie filmu ,,Nasze marzenia”. Opiekunkami projektu są panie: Emilia Komorowska i Renata Zwierzyńska.

 • Jesień w poezji i muzyce

  W dniu 06. 11. 2017r. w świetlicy szkolnej przy ul. Seminaryjnej 2 w Drawsku Pomorskim odbył się apel „Jesień w poezji i muzyce”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu utworów muzycznych i literackich tematycznie związanych z jesienią. Dzieci wykonały też „Jesienną polkę” i popisowy taniec dedykowały bohaterce uroczystości – Pani Jesieni. Spotkanie było okazją do podsumowania 2konkursów: Pierwszy „Portret Pani Jesieni” – I miejsce zajęła klasa IV „E” L (wych. A. Magac). Drugi konkurs „Bukiet z suszonych liści” – wygrała klasa VII „B” L (wych. J. Springer).Zwycięskie klasy otrzymały dyplomy i bony na „Sałatki Owocowe”, natomiast reszta uczestników została nagrodzona słodkimi upominkami.

 • Jak rozmawiać...

  W poniedziałek, 30 października br. odbyło się kolejne już spotkanie w ramach współpracy między jednostkami powiatu drawskiego: Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie a Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie z Drawska Pomorskiego. Spotkania te przeznaczone są dla rodzin pełniących pieczę zastępczą nad dziećmi z terenu powiatu oraz rodziców biologicznych tych dzieci. Zgromadzonych powitała wicedyrektor ZPET w Bobrowie, pani Beata Kuprowska oraz dyrektor PCPR pani Alicja Krycka – Sumińska. Spotkanie poprowadziła pedagog ZPET, pani Marta Mastyła. Tematyka spotkania dotyczyła budowania prawidłowych relacji pomiędzy rodziną zastępczą a rodziną biologiczną – nabywania umiejętności w nawiązywaniu kontaktów i prawidłowych relacji z rodzicami dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej. Spotkanie prowadzone było w formie warsztatowej, poświęcone zostało lepszemu zrozumieniu sytuacji i problemów rodziny naturalnej dziecka oraz jego potrzeb emocjonalnych, związanych kontaktem z rodzicami naturalnymi, wagi podtrzymywania relacji z rodziną biologiczną. Uczestnicy podczas spotkania mieli możliwość opracować własne strategie postępowania na konkretne sytuacje, które spotykają w relacjach z rodzinami biologicznymi. Mogli swobodnie się wypowiedzieć i podzielić własnymi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami.

  Osoby biorące udział w spotkaniu podkreślały jego zasadność i potrzebę oraz wyrażały chęć kolejnego uczestnictwa w podobnych formach doskonalenia. 

 • Przeżyjmy to jeszcze raz…. „Morskie opowieści” w trasie.

  19, 24 i 25 października 2017 spektakl pt. „Morskie opowieści został ponownie zaprezentowany szerokiej publiczności. Na scenicznych deskach Ośrodków Kultury w Czaplinku, w Złocieńcu i w Drawsku Pomorskim,  podopieczni Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie wystąpili aż pięciokrotnie.Spektakl obejrzało 1000 wychowanków przedszkoli z Czaplinka, Złocieńca i Drawska Pomorskiego.„Morskie opowieści” to przepiękna historia o to przepiękna historia o miłości, tolerancji i niezwykłej przyjaźnij, która potrafi przetrwać najtrudniejsze chwile. To niezwykłe przedsięwzięcie artystyczne stało się doskonałym pretekstem do refleksji nad niepełnosprawnością oraz ukazania pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych, ich możliwości i piękna. Młodzi aktorzy kolejny raz w spektakularny i niezwykle widowiskowy sposób udowodnili, że potrafią realizować ciekawe i wartościowe przedsięwzięcia, które budzą uznanie, zachwyt, emocje i niezapomniane przeżycia.  Poziom gry aktorskiej oraz zaangażowanie twórcze uczestników spektaklu sprawiło, że publiczność na 40 minut przeniosła się w świat baśni i niezwykłych przygód marynarzy i piratów. Twórczość artystyczna osób z niepełnosprawnością zasługuje na ogromny szacunek oraz docenienie zaangażowania i nakładów pracy.

  Dyrekcja oraz pracownicy Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie składają podziękowania dla Dyrektora Złocienieckiego Ośrodka Kultury Jolanty Smulskiej, Dyrektora Czaplineckiego Ośrodka Kultury Mariusza Naruszewicza oraz Dyrektora Drawskiego Ośrodka Kultury, Jolanty Pluto za udaną współpracę.

 • Coś wspólnego-coś ważnego!

  W Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Borowie w roku szkolnym 2017/2018, ponownie jak w latach poprzednich, realizowany jest projekt mający na celu integrację uczniów Placówki z ich rówieśnikami z innych środowisk czy szkół. Tegoroczny projekt nosi nazwę „Coś wspólnego” i jest skierowany do uczniów z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Trzcińca i podopiecznych ZPE-T w Bobrowie. Działania ukierunkowane są na bycie z drugim człowiekiem oraz bycie dla drugiego człowieka. W myśl tej maksymy zaplanowanych jest kilka działań, ukierunkowanych na uczestnictwo w życiu społecznym wychowanków w świetle obowiązujących norm i zasad. Pierwsze spotkanie rozpoczęło się poczęstunkiem, który podopieczni internatu w Bobrowiei w Złocieńcu przygotowali samodzielnie. Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w grze integracyjnej, która miała na celu zdobycie informacji  o swoich rówieśnikach. Uwieńczeniem spotkania był wspólny trening kick-boxingu, przeprowadzony przez trenera Wojciecha Stawickiego, któremu asystowała grupa młodzieży trenująca tę sztukę walki w Szczecinie i w Złocieńcu. Na sali panowała niesamowita atmosfera. Uczestnicy wkładali mnóstwo wysiłku w wykonywanie zadań, a przy tym świetnie się bawili. Przeżyte emocje dzisiejszego popołudnia spowodowały, że nie możemy doczekać się kolejnego spotkania, które już niebawem. Projekt jest koordynowany przez panią Katarzynę Pękalską i ks. Wiesława Psionkę.

 • Mali odkrywcy

  We miniony wtorek cztery oddziały przedszkolne z Drawska Pomorskiego wzięły udział w nowym projekcie edukacyjnym "Mali odkrywcy". Projekt ma na celu rozwijać umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo - skutkowego, porównywania i uogólniania co przyczyni się do rozszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaków. I chociaż niektóre eksperymenty wydają się dzieciom dorosłym zbyt trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia - przedszkolaki będą miały okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki. Na początek sprawdziły działanie magnesu i powstanie magicznej kolorowej wody oraz obejrzały bajkę " Nina i neuronki", gdzie zobaczyły jak działa czajnik. Projekt przygotowały Panie Anna Popielarczyk, Dorota Teszke-Chudobska i Marta Chmielewska-Kursa.

 • Bal przedszkolaka

  W Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie tradycją staje cię coroczny bal wszystkich przedszkolaków, który ma miejsce w październiku. Jest to szczególny czas, kiedy to maluchy z przedszkola z Czaplinka i Drawska Pomorskiego w sposób oficjalny stają się członkami całej braci uczniowskiej ZPE-T. We wtorek, 10 września br., najmłodsi podopieczni Placówki uczestniczyli w szeregu atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Grupy przedszkolne wraz z nauczycielami i opiekunkami powitał dyrektor, pan Krystian Ignacak i wicedyrektor, pani Beata Kuprowska. Następnie rozpoczęła się zabawa taneczna urozmaicana konkurencjami i zadaniami do wykonania – maluchy brały chętnie udział w piosenkach z pokazywaniem, zabawach sprtowo- ruchowych czy zabawach plastycznych. Całość spotkania uświetniły zabawy chustą Kanzy oraz malowanie twarzy. Wspaniałą pamiątką tego dnia były zdjęcia poszczególnych grup z wychowawczyniami.

 • Zasłużone Święto Szkoły

  12 października br., wszyscy uczniowie, podopieczni, ich rodzice i pracownicy Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie zgromadzili się w budynku przy ul. Seminaryjnej 2 w Drawsku Pomorskim. Celem spotkania stał się zbliżający się Dzień Komisji Edukacji Narodowej, święto szczególne, ponieważ w tym dniu w sposób wyjątkowy podkreśla się codzienny trud, poświęcenie nauczycieli i pracowników szkoły na rzecz dzieci i młodzieży. Zebranych powitał dyrektor Placówki, pan Krystian Ignacak. Tego dnia najmłodsi i najstarsi uczniowie Placówki zaprezentowali swoje talenty artystyczne – to niezwykłe, móc zobaczyć jakie postępy nastąpiły w ich rozwoju. Przedszkolaki z Czaplinka wykonały układy taneczne, uczniowie klas I-III również cieszyli oko tanecznymi krokami. Natomiast klasy starsze przygotowały krótką scenkę z życia szkoły. Moc życzeń popłynęła od przedstawicieli szkolnego Klubu Demokraty i Samorządu Uczniowskiego. Kolejnym punktem uroczystości było pasowanie nowych uczniów, co roku ich liczba rośnie, a inwestycje poczynione przez Zarząd Powiatu Drawskiego procentują w niezwykły sposób. Tego dnia wręczone zostały także Nagrody Dyrektora dla nauczycieli i pracowników szkoły, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i poświęceniem szczególnie wyróżnili się w minionym roku szkolnym. Po części oficjalnej na uczniów czekała niespodzianka – pierwsza w roku szkolnym 2017/2018 dyskoteka.

              Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Starosta Powiatu Drawskiego, pan Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu, pani Janina Jung i Naczelnik Wydziału Oświaty, pani Izabella Krężołek. Starosta podkreślił, że ZPE-T w Bobrowie jest najlepiej rozwijającą się placówką oświatową, że praca wykonywana przez wszystkich pracowników jest nieoceniona i niezwykle potrzebna. Wszystkim należą się serdecznie podziękowania
  i życzenia kolejnych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

 • Światowy dzień uśmiechu

  W dniu 6 października 2017 roku, w naszej szkole panował wyjątkowo pogodny nastrój. Uśmiechnijcie się! Dziś Światowy Dzień Uśmiechu ! - pod takim hasłem witano dziś uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Drawsku Pomorskim.  Czy zdążyłeś się już dzisiaj uśmiechnąć? - to pytanie dnia 6 października padało w naszej placówce najczęściej. Obchodziliśmy bowiem bardzo radosne święto - Światowy Dzień Uśmiechu. Nasi szkolni uczniowie wzięli udział w ogłoszonym wcześniej konkursie fotograficznym na ,, Najpiękniejszy uśmiech", a zdjęcia ich promiennych uśmiechów mogli podziwiać wszyscy. Ponadto otrzymywali wesołe, żółte buźki, które przyklejone do sweterków towarzyszyły im do końca dnia. Jeżeli znalazła się chociaż jedna nieuśmiechnięta buźka to pomogła młodzież ze szkolnego koła PCK, która rozdawała cukierki z żarcikami. Obdarowani zostali wszyscy, zarówno uczniowie jak i pracownicy naszej szkoły .Żarciki cieszyły sie dużą popularnością i poszerzały nasze uśmiechy.

 • Bieg po złoto

  Dnia 5.10.2017r. odbyły się IV Regionalne Biegi Przełajowe Olimpiad Specjalnych w Szczecinku w których po raz kolejny udział wzięli uczniowie naszej placówki. Zawody były podzielone na 8 biegów w zależności od wieku i sprawności fizycznej, w czterech z nich pobiegli nasi zawodnicy. Zwycięzcy konkurencji indywidualnych zostali nagrodzeni medalami: Marcin Świąder, Łukasz Michalak, Mateusz Pieróg ( I miejsce ), Maciej Gawroński ( II miejsce ), Konrad Wrzask ( III miejsce ), Jakub Staniec ( IV miejsce ), Robert Niemiec ( V miejsce ). Ze złotym pucharem i stertą medali powróciliśmy dumni, szczęśliwi i odrobinę zmęczeni ;) Sportowcy już czekają na kolejne zawody do których rozpoczynają przygotowania. Opiekunem naszych sportowców była pani Dorota Szatrowska.

 • Ekologicznie i praktycznie

  W czwartek, 5 października br., uczniowie klasy I-III B gimnazjum i klasy IV-VI a szkoły podstawowej Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie odwiedzili Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi. Placówka ta działa przy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie i jest ośrodkiem, który zajmuje się badaniami nad odnawianymi źródłami energii. Na uczniów czekało miłe przyjęcie - najpierw ciepła herbata i słodkości od pracowników. Następnie szereg ciekawych zajęć pokazowych. Pani edukator, Karolina Siniarska-Pilch przedstawiła podopiecznym ZPE-T  sposoby pozyskiwania energii z otoczenia, rodzaje paliw zastępczych: słomy, torfu i węgla drzewnego. Zajęcia oddziaływały na zmysły węchu, wzorku i dotyku. Młodzież mogła zaobserwować w jaki sposób działają samochody solarne, wiatraki i radio uruchomiane siłą mięśni. Część z nas podjęła się wyprodukowania energii przy użyciu specjalnych rowerów. Wspaniałą pamiątką z tego edukacyjnego wyjazdu są własnoręcznie wykonane torby ekologiczne i niespodzianki od Ośrodka przygotowane za aktywny udział w zajęciach. Wycieczkę zakończyła wizyta w restauracji McDonald i trening samodzielnego płacenia za zakup. To był bardzo intensywny i udany dzień. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Edyta Jędrzejczak i Małgorzata Siluk.

 • Turnus na zdrowie!

  W dniach 15-28 września 2017 uczniowie z Zespołu  Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjnym. Po raz trzeci gościli w Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym ,,Rafa’’ w Jarosławcu.  Uczestnicy od pierwszego dnia aktywnie i regularnie  brali udział w zajęciach na basenie, w sesjach inhalacyjnych, naświetlaniach oraz masażach leczniczych. Dzięki wspaniałej pogodzie dzieci mogły także spędzać czas na plaży, grać w piłkę siatkową oraz nożną, korzystać z kortu tenisowego, spacerować malowniczymi uliczkami miasta, odwiedzać place zabaw. Duża frajdą dla wychowanków ZPET w Bobrowie było wejście na latarnie morską, która znajduje się na 30 metrowym wzgórzu oraz położona jest 400 m od morza.Pomimo napiętego planu dnia właściciel wraz z pracownikami codziennie organizowali wieczorki przy muzyce, dyskoteki oraz ogniska. Była to wspaniała okazja do integracji oraz nawiązania nowych znajomości. Głównym celem turnusu była ogólna poprawa psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych uczestników, między innymi przez nawiązywanie i rozwijanie kontaktów społecznych, realizację i rozwijanie zainteresowań, a także przez udział w  zajęciach przewidzianych programem turnusu. Powyższe cele w stu procentach zostały zrealizowane, a zadowolenie uczestników jest tego niezbitym dowodem.

 • Grzybobranie w Czaplinku

  Maluchy z Przedszkola w Czaplinku uczestniczyły w grzybobraniu organizowanym przez Nadleśnictwo Czaplinek. Dzięki uprzejmości Leśników dzieci dowiedziały się jak rozróżniać grzyby jadalne od trujących, poznały skarby lasu oraz dowiedziały się jak dbać o zwierzęta leśne. Przedszkolaki spotkały się również z Pszczelarzem, panem Konradem Fujarskim, który zdradził sekrety pszczół, a co najważniejsze- poczęstowal dzieci waflami z miodem.  Maluchy skorzystały również z przejazdu bryczka, co  wywołało ogromny uśmiech na twarzach dzieci. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Bardzo dziękujemy za gościnę!

 • Hipoterapia od nowa

  Po powrocie z wakacji, uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych, ponownie uczestniczą w szeregu terapii zapewnionych im przez  Placówkę. Uczestniczą m. in. w zajęciach hipoterapii w stajni w Zarańsku. Jest jedną z form rehabilitacji wieloprofilowej, czyli oddziałującej jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie i społecznie. Stosowana jest zarówno u dzieci, u młodzieży, jak i u dorosłych. Celem terapii z koniem (z elementami jazdy konnej) jest przywrócenie pacjentom sprawności fizycznej i psychicznej w możliwym do osiągnięcia zakresie. Hipoterapia stanowi jeden z elementów rehabilitacji leczniczej i jako taka jest prowadzona przez specjalistę, na lekarza. Hipoterapeuta pełni rolę asekurującą, zapewniając bezpieczeństwo oraz rolę przewodnika w kontakcie ze zwierzęciem. Konie stosowane w hipoterapii dobiera się starannie pod kątem pożądanych cech (przede wszystkim cech charakteru). Muszą one być m.in.: łagodne, posłuszne, o odpowiedniej budowie i wieku. Dzięki  takiemu wsparciu uczniowie ZPE-T w Bobrowie mają szansę na pełniejszą rehabilitację i rewalidację.

 • Smacznie, zdrowo i jabłuszkowo...

  19 września br., w Zespole Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie odbyło się proekologiczne spotkanie w ramach tegorocznego Dnia Sprzątania Świata i Dnia Jabłka. Dyrektor ZPE-T w Bobrowie, pani Krystian Ignacak, wraz z panią wicedyrektor Beatą Kuprowską, przywitali uczniów. Następnie wychowawcy i uczniowie biorący udział w  konkursie „Warzywny Cudak” otrzymali pamiątkowe dyplomy i jabłka.W trakcie spotkania zaprezentowano uczniom krótki film pt.”Drugie życie butelki Petulki”, który wprowadził ich w tematykę recyklingu i segregacji śmieci. Następnie młodzież przypomniała sobie jaki kolor śmietnika jest przyporządkowany danemu surowcowi wtórnemu. Prowadzący zwrócili uwagę na problem segregacji odpadów i wskazali, co dzięki postawie proekologicznej możemy ochronić i uzyskać .

  Kolejnym zadaniem było sprzątanie wyznaczonego terenu w pobliżu budynku szkoły.  Młodzież chętnie włączyła się w porządki. Po powrocie wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie jest miło sprzątać za kogoś. Zwracając uwagę na wieloaspektowość problemu zanieczyszczenia Ziemi, wyciągnięto wnioski, że warto po sobie zawsze zostawiać porządek. Kolejnym etapem spotkania były rozsypanki wyrazowe, uzupełnianki związane z jabłkiem
  i jego właściwościami. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie związanego z jedzeniem jabłka zawieszonego na sznurku. Zadanie wywołało duży entuzjazm i poruszyło publiczność do kibicowania swoim kolegom i koleżankom. Podsumowaniem spotkania było zwrócenie uwagi na poprawna segregację śmieci i możliwość ich powtórnego wykorzystania. nawołując do tegorocznego hasła ogólnopolskiej akcji: NIE MA ŚMIECI SĄ SUROWCE!
  Koordynatorek działań była pani Karolina Sałagan

 • Kolejne wstęgi, kolejne otwarcie

  W czwartek, 14 września br., miało miejsce uroczyste otwarcie kolejnych sal przedszkolnych Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie przy ulicy Wałeckiej 57 w Czaplinku. To kolejna inwestycja Powiatu Drawskiego w rozwój Placówki wspierającej dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. Część dawnych warsztatów zawodowych otrzymała nowy wygląd i nowe życie. Inwestycje w to miejsce wyniosły blisko 370 tysięcy złotych. Przychylność władz powiatu podkreśla to, iż nie jest im obojętny los najbardziej potrzebujących.

              Uroczystego otwarcia kolejnych sal dydaktycznych i rewalidacyjnych dokonali Starosta Powiatu Drawskiego, pan Stanisław Kuczyński oraz dyrektor ZPE-T w Bobrowie, pan Krystian Ignacak. Historię rozwoju budynku przy ulicy Wałeckiej przybliżyły panie: Małgorzata Wilk i Aleksandra Kujawa. Przybyli goście mogli podziwiać występ przedszkolaków oraz rezultaty projektu „Wielka sztuka małych dzieci”. Na gości  czekali specjaliści pracujący w Placówce, którzy odpowiadali na ich pytania, wyjaśniali zasady pracy podczas zajęć.

              Na otwarciu kolejnych sal przy ulicy Wałeckiej 57 byli obecni także: Wicestraosta Powiatu Drawskiego, Jacek Kozłowski, Etatowi Członkowie Zarządu, Janina Jung i Janusz Garbacz, Burmistrz Czaplinka, Adam Kośmider, Radny Powiatu, Cyryl Turczyk; Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Wioletta Kubik; Mirosław Szulist-  Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, Naczelnik Wydziału Oświaty, Izabella Krężołek; Przewodnicząc Rady Miejskiej z Czaplinka, Wacław Mierzejewski oraz nowy proboszcz parafii Czaplinek, ks. Jacek Brakowski.

 • Szkolny Dzień Sportu

  13 września mimo chłodu, w szkole w Bobrowie odbył się pierwszy Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie brali udział w wielu sportowych konkurencjach. Świetne humory gościły na naszych twarzach. Drużyny były zróżnicowane by każdemu dać równe szanse. Zakończeniem sportowych zmagań był mecz uczniów z nauczycielami. Nagrodą były dyplomy dla klas i słodycze!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie
  Bobrowo 7, 78 - 520 Złocieniec
  mail: soswbobrowo@interia.pl
  Seminaryjna 2, 78 - 500 Drawsko Pom.
  mail: orwp.drawsko@onet.pl
  ul.Wałecka 57,78-550 Czaplinek
 • tel/fax Bobrowo 94 - 367 - 14 - 63
  tel/fax Drawsko Pom. 94 - 342 - 50 - 09
  tel/fax Czaplinek 94 - 37 - 59 - 117

Galeria zdjęć