Internat

Internat Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie umożliwia pobyt dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz ze sprzężeniami.

Uczniowie realizują obowiązek szkolny w Naszej Placówce. Stworzono warunki do właściwego i wszechstronnego rozwoju psychofizycznego, jednocześnie przygotowując do samodzielnego życia w społeczeństwie. Praca internatu wspomaga i uzupełnia zadania szkoły, dąży do osiągania pożądanych efektów pracy dydaktyczno- wychowawczej. Stworzono przyjazny grunt do rozwijania kreatywności i samodzielności podopiecznych.

Opieka nad wychowankami sprawowana jest od poniedziałku do piątku. Mają zapewnione całodzienne wyżywienie, którego koszt pokrywa rodzic/ opiekun prawny, bądź ośrodek pomocy społecznej. Pobyt w internacie jest bezpłatny. Uczniowie mają zagwarantowany bezpłatny dowóz na zajęcia lekcyjne oraz powrót.

INTERNAT W BUDYNKU W BOBROWIE:

- 21 miejsc noclegowych w pokojach 4,5,6- osobowych z pełnym wyposażeniem,

INTERNAT W BUDYNKU W ZŁOCIEŃCU:

- 17 miejsc noclegowych w pokojach 2,3- osobowych z pełnym wyposażeniem i zapleczem sanitarnym.

W ROKU SZKOLNYM 2021/ 2022 OFERUJEMY :

• niewielkie grupy internackie,
  • pracownię komputerową, gospodarstwa domowego, stolarską, rehabilitacji ruchowej,
  • felinoterapię,
  • arteterapię,
  • zajęcia sportowe (treningi kick- boxingu, treningi piłki nożnej i innych dyscyplin sportowych, wyjazdy na basen, rajdy rowerowe, dostęp do hali sportowej i euroboiska),
  • zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy,
  • wycieczki, turnieje, konkursy, warsztaty o różnorodnej tematyce,
  • współpraca ze środowiskiem lokalnym (Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna, Straż Pożarna, Policja, Zakład Karny, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Starszoharcerska 27 drużyna ,, Pestki” ze Złocieńca, 32 Drużyna Harcerska ,,Bizony” z Czaplinka, klub ,,Olimp” Złocieniec),
  • organizację zajęć według projektów edukacyjnych i programów autorskich wychowawców:

- Projekt edukacyjny ,,Coś wspólnego…” we współpracy z Salezjańskim Ośrodkiem Wychowawczym w Trzcińcu, mający na celu integrację dzieci i młodzieży z obu placówek,

- Projekt programu ,,Zrób to sam” odnoszący się do działań praktycznych w zakresie stolarstwa,

- Projekt programu zajęć bibliotecznych realizowany w Bibliotece Publicznej w Złocieńcu,

- Program zajęć kulinarnych ,,Smaczne dania”,

- Program zajęć w internacie ,,Jak dbam, tak mam”, który wdraża treści z zakresu higieny osobistej, pielęgnacji i stylizacji włosów, dłoni i twarzy oraz zdobienia paznokci przy pomocy lakierów hybrydowych,

- Program zajęć manualnych ,,Zabawy plastyczne”,

• działalność oparta o kalendarz imprez i uroczystości:

- urodziny wychowanków,

- Dzień Chłopaka, Dzień Kobiet,

- wieczór wróżb andrzejkowych,

- dyskoteki,

- Mikołajki,

- strefa kibica,

- udział w roratach,

- prezentacja wytworu prac podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego,

- ogniska, grill.

• współpracę z wolontariuszami wspierającymi naszych podopiecznych,
  • wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
  • konsultacje z dietetykiem,
  • cykliczne działania profilaktyczno- terapeutyczne prowadzone przez pedagoga, psychologa, pielęgniarki.