Nawigacja

  • Wizyta w Centrum Informacji Turystycznej

    Dzisiaj nasi gimnazjaliści udali się z wizytą do Centrum Informacji Turystycznej w Złocieńcu. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pracowników młodzież poznała atrakcje turystyczne gminy Złocieniec, bogactwo przyrody, liczne jeziora, piękne lasy przyciągają turystów do naszego regionu. Ważne jest to, byśmy wiedzieli z czego powinniśmy być dumni. Gimnazjaliści z dużą uwagą słuchali prezentacji i ciekawostek! Wyjazd odbył się w ramach projektu edukacyjnego: Naturalne bogactwa i atrakcje turystyczne Pojezierza Drawskiego. Wędrówki i spotkania.

  • Regionalne rocznice są ważne

    3 marca br. w Zespole Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Drawsku Pomorskim odbył się apel z okazji 72 rocznicy wyzwolenia Drawska Pomorskiego. Uczniowie klasy IV – VI SP „C” L przygotowali dekorację i gazetkę tematyczną. Uczennice Magdalena Michota i Joanna Zawadzka zaprezentowały informacje związane z historią miasta. W trakcie apelu wykorzystano fragmenty wspomnień Sybiraków, którzy opisywali swoje powojenne osiedlenie w Drawsku Pomorskim. Wysłuchano też pięknej ballady i piosenki opisującej uroki życia w Drawsku Pomorskim. Nasze małe ojczyzny, edukacja regionalna uczniów na każdym etapie edukacyjnym budują tożsamość młodych ludzi, wskazują na to, iż historia ma znaczący wpływ na życie potomnych. Apel zakończono ogłoszeniem konkursu plastycznego i słodkim poczęstunkiem. Uczniowie klasy IV-VI SP „C” L pracowali pod kierunkiem wychowawcy, pani Małgorzaty Styzy.

  • Olimpiada przedszkolaka

    Za przedszkolakami Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie niezwykle sportowy wtorek.    28 lutego br. odbyła się I Olimpiada Sportowa, w której udział brali najmłodsi wychowankowie Placówki z czaplineckiego i drawskiego przedszkola. Wspólna zabawa, ćwiczenia to doskonała okazja do rozwijania umiejętności społecznych i trenowania kondycji fizycznej. Zawody odbyły się w hali sportowej przy szkole podstawowej w Czaplinku. Dyrektor ZPE-T w Bobrowie, pan Krystian Ignacak, powitał najmłodszych sportowców i życzył niesamowitej zabawy. Do konkurencji stanęły trzy drużyny: Orły w kolorze białym, Tygrysy w kolorze pomarańczowym i Krasnoludki w kolorze czerwonym. Dzieci brały udział w wielu konkurencjach, towarzyszyły im wychowawczynie. Wspaniała atmosfera wypełniła halę sportową. Maluchy pokazały swoją zręczność, chęć uczestnictwa i wytrwałość w biegu slalomem, w rzucie woreczkiem do celu, przejściu przez równoważnię i tunel oraz celne strzały do bramki. Nikt nie był przegrany – wszystkie grupy uzyskały równą ilość punktów. Zawodnikom otuchy dodawały okrzyki i doping kibiców. Nagrodą za wysiłek były zdrowe i smaczne owoce. Zawodnicy zostali także uroczyście uhonorowani medalami. Kolejna Olimpiada za rok!!!

  • Dobre nauki to dobre początki WTZ w Czaplinku

    Dobre nauki to dobre początki WTZ w Czaplinku

    22 lutego br. miała miejscewizyta w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim. Uczestniczyli w niej: dyrektor ZPET w Bobrowie, pan Krystian Ignacak, wicedyrektor ZPET, pani Beata Kuprowska, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, pani Izabela Krężołek oraz pani Justyna Łuczak, nauczyciel w ZPET w  Bobrowie. Celem wizyty było poznanie struktury organizacyjnej i działalności Warsztatów. Podczas spotkania  kierownik WTZ, pan Grzegorz Walloprowadził gości po pracowniach, gdzie mieli oni okazjęzapoznać się z metodami pracy, zaobserwowali działania instruktoróworaz wrażenia uczestników WTZ. Uczestnicy zaprezentowali wytwory swojej pracy, co było dla nich bardzo ważne – ich praca została doceniona przez osoby z zewnątrz. Spotkanie było cennym doświadczeniem, gdyż jesienią 2017 roku Powiat Drawski planuje utworzyć Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czaplinku. Będzie to odpowiedź na rosnące potrzeby środowiska osób niepełnosprawnych, a zapewnienie im odpowiedniej pomocy, wsparcia i zajęć rewalidacyjnych to nieoceniona forma pomocy dla samych uczestników, jak i ich rodzin.

  • Walentynkowy Mini Playback Show

    9 lutego uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie uczestniczyli w pierwszym szkolnym konkursie Mini Playback Show. Podczas tego konkursu mogli zaprezentować swoje umiejętności sceniczne: śpiewanie, układ choreograficzny. Przygotowania trwały już od kilku tygodni, a uczniowie podeszli do zadania wzorcowo. Wraz z wychowawcami przygotowali własne interpretacje utworów muzycznych, pomysłów nie było końca. Sam konkurs wzbudził wiele emocji – każdy uczestnik przełamał wstyd przed wystąpieniem publicznym, udowodnił swój wyjątkowy talent. Występy zostały poddane ocenie: profesjonalne jury miało niełatwe zadanie. Nagrody były warte trudu. Po raz pierwszy uczniowie otrzymali nagrody pieniężne w formie bonów do pizzerii czy księgarni. To wyjątkowe dary. Walentynkowa zabawa to także tańce, konkursy i rozdanie poczty z ręcznie wykonanymi kartkami. Uczniowie bawili się wspaniale dzięki obsłudze muzycznej – podziękowania należą się panom: DJ Bibi i DeeRiVee oraz panu Krzysztofowi Magacowi, który zapewnił profesjonalną obsługę fotograficzną podczas tego spotkania. To niezwykłe,  jak wielu ludzi oferuje swoją pomoc bezinteresownie podopiecznym ZPE-T w Bobrowie.

  • "Inni, a tacy sami"

    To już kolejne spotkanie wychowanków internatu Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie z dziećmi i młodzieżą uczęszczającymi do świetlicy w Trzcińcu. Działania te odbywają się w ramach projektu edukacyjnego „Inni a tacy sami”, realizowanego przez uczniów internatu.  Głównym celem spotkań jest integracja uczestników oraz ukazanie równości pomiędzy osobami niepełnosprawnymi, a rówieśnikami w normie intelektualnej. Tym razem zmagaliśmy się w grach i zabawach drużynowych, między innymi w grze w piłkę siatkową i piłkę nożną. W czasie rozgrywanych meczy pojawiały się różne kombinacje drużynowe. Uczestnicy chętnie ze sobą współpracowali, po to by wspólnie osiągnąć zwycięstwo. Zarówno dziewczęta z Trzcińca, jak i Bobrowa okazywały więcej emocji. Natomiast chłopcy z obu miejscowości do każdej gry podchodzili z dużym spokojem, ale i zamierzeniem taktycznym. Nie mogło zabraknąć meczu Bobrowo kontra Trzciniec. Zaciętość, wola walki oraz duże zaangażowanie uczestników dostarczyły wszystkim wiele radości i pozytywnych emocji. Tym razem wychowankowie internatu zwyciężyli w meczu, ale młodzież już umówiła się na rewanż. Dziękujemy za wspólne spotkanie oraz przygotowanie poczęstunku. Do zobaczenia następnym razem.

  • Felinoterapia

    Od 6 lutego w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie prowadzona jest nowa terapia – felinoterapia.  Koty będą pojawiać się cyklicznie w internacie.  Są one przygotowane do tego rodzaju terapii, posiadają wymagane szczepienia, ważną książeczkę zdrowia i są systematycznie badane przez weterynarza. Od dawna wiadomo, że przebywanie w towarzystwie kota ma korzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie. Głaskanie kota działa uspokajająco i antydepresyjnie, co pomaga wyciszyć osoby nerwowe i poprawić nastrój osobom smutnym i chorym na depresję. Dzieci, które przebywają w towarzystwie kota uczą się otwartości, cierpliwości, odpowiedzialności za żywe stworzenie. Kontakt ze zwierzęciem wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny dziecka, a także ułatwia komunikowanie się z innymi ludźmi. Kot mruczy tj. emituje infradźwięki - stałe wibracje o częstotliwości między 25 a 125 Hz, wspomagają one regenerację kości, ścięgien, wiązadeł i mięśni i przynoszą ulgę w bólu łagodzą stres oraz stymulują zmysły. Podopieczni Placówki przyjęli kotkę Nadię z radością.

  • Bezpieczne ferie przede wszystkim

    W drawskim przedszkolu Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie odbyło się spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji z Drawska Pomorskiego. Pani Agnieszka Waszczyk  tłumaczyła przedszkolakom jakie zagrożenia mogą czekać na nich podczas zimowego wypoczynku, podała również zasady, którymi należy się kierować by uniknąć kłopotów czy wypadków. Wskazała na konkretne zagrożenia związane z zimową porą: kruchy lód na jeziorach czy stawach, brawura kierowców. Policjanci pouczyli najmłodszych wychowanków ZPET w Bobrowie o regułach bezpiecznych zabaw na śniegu,  dbaniu o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Maluchy z uwagą słuchały przedstawicieli Komendy. Profilaktyka zagrożeń to ważny element w edukacji, dlatego tak ważne jest by wyrabiać dobre nawyki od najmłodszych lat.

  • Zajęcia edukacyjne przedszkolaków

    W minionym miesiacu, dzieci z grup przedszkolnych " Motylki" " Misie" i "Malinki" pośród różnych atrakcji i wydarzeń ogólnoprzedszkolnych takich jak np. "Dzień Babci i Dziadka" czy Bal Karnawałowy uczestniczyły w równie atrakcyjnych dla nich zajeciach edukacyjnych. Każdego dnia, poznajac coś nowego bądź utrwalając już zdobytą wiedzę brały udział w zajęciach o kształtach, poznawały różne bajki czy też zapoznawały się z różnym zastosowaniem i działaniem sprzętów elektrycznych. dowiedziały sie także skąd bierze się prąd. Choć taki mały człowiek, to mógł dla siebie zrobić wielkie rzeczy budując ROBOTA czy przyrządzić tosty lub gofry. Z niewielką pomocą pań było wesoło i smacznie co widać na załączonych obrazkach;

  • Gimnazjalne wojaże po Pojezierzu Drawskim

    26 stycznia gimnazjaliści z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie uczestniczyli w edukacyjnym wyjeździe do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Była to wspaniała wycieczka połączona z lekcją ekologii w ramach projektu edukacyjnego „Bogactwa naturalne i turystyczne Pojezierza Drawskiego. Wędrówki i spotkania”. Młodzież miała okazję utrwalić wiadomości o lesie, jego mieszkańcach, mogła też sprawdzić swoją spostrzegawczość w odgadywaniu odgłosów zwierząt czy zapachów owoców. Z uwagą wsłuchiwali się w informacje przekazywane przez edukatora Centrum p. Tomasza Żydałowicza, który to barwnie i przystępnie wprowadzał gimnazjalistów w środowisko leśne, zwyczaje zwierząt. Uczniowie ZPE-T w Bobrowie mogli spojrzeć na świat oczami zwierząt dzięki wysokiej klasy sprzętowi. Najwięcej emocji przyniosła sala akwarystyczna, w której odnaleźć można było gatunki ryb z okolicznych jezior, przestronne pomieszczenia, mnogość gatunków w akwariach przyciągnęła uwagę zwiedzających, którzy włączali się do rozmowy z prowadzącym. Kolejne sale edukacyjne – sale odnawialnych źródeł energii zainteresowały młodzież. Możliwość zaobserwowania korzyści płynących z wiatru, wykorzystania siły i potencjału wody to doskonałe doświadczenie ze względu na uświadomienie młodym konieczności dbania o środowisko i rozsądnego korzystania z jego zasobów. Obserwacje ruchów fal przy powstawaniu tsunami czy wirów wodnych, rozchodzenie się promieni słonecznych przy powstawaniu tęczy to niecodzienne doświadczenia. 

    Wychowankowie ZPE-T w Bobrowie byli świadkami złudzeń optycznych, testowali je na sobie. Wiele uwagi poświęcili sali, w której można było obserwować siłę, działanie wody – poznali prawo Archimedesa. Prawo wyporu, aerostatyka to całkowicie nowa wiedza, która mogli zaobserwować i przyswoić. Edukacja regionalna jest ważną częścią w poznaniu najbliższego środowiska, możliwość doświadczenia, poznania okolicznych miast, ich instytucji czy centrów edukacyjnych wprowadza młodych w nieznany dotąd świat i buduje poczucie przynależności do określonej społeczności. Uwieńczeniem tak wspaniale spędzonego dnia była wizyta w McDonaldzie, gdzie młodzież ćwiczyła umiejętność dokonywania zakupu i odpowiedniego zachowania się w miejscach publicznych. Serdeczne podziękowania należą się pracownikom Centrum Edukacji Ekologicznej za miłe przyjęcie i profesjonalizm w tym, co robią oraz p. Ewie Kruk za zaoferowanie transportu.

    Opiekunami projektu są panie: Bożena Matulewicz i Małgorzata Siluk.

  • "Czerwony Kapturek" dla Babci i Dziadka

    Mimo, że Dzień Babci i Dziadka obchodzony był w zeszłym tygodniu w czaplineckim przedszkolu Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie uroczyście obchodzono to święto 25 stycznia. Najmłodsi wychowankowie Placówki pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali przybyłym babciom, dziadkom i rodzicom historię „Czerwonego Kapturka”. Miały okazję udowodnić, że ich talenty artystyczne rozwijają się podczas zajęć przedszkolnych. Barwne stroje, piękna scenografia wprowadziły w sens opowieści. Maluchy miały okazję przeżywać wydarzenia, towarzyszyć bohaterom i tworzyć własne, niekiedy niespodziewane momenty „Czerwonego Kapturka”. Montaż muzyczno-taneczny nie krępował spontanicznych zachowań – dzieci wraz z nauczycielami
    i pracownikami przedszkola doskonale oddali momenty strachu, niepewności i radości. Terapia dramą to także forma rewalidacji. Po zakończeniu przedstawienia przedszkolaki zaśpiewały i zatańczyły swoim dziadkom, wyrecytowały wierszyki, a niejedna babcia ocierała łzy wzruszenia. Maluchy rozdały także swoim najbliższym prezenty i składały życzenia. Dyrektor ZPE-T w Bobrowie, pan Krystian Ignacak dołączył się do serdeczności kierowanych w stronę gości. Po części artystycznej przyszedł czas na słodki poczęstunek przy projekcji zdjęć z wydarzeń przedszkolnych. Ten dzień zostanie w pamięci na długo.

  • Dzień Babci i Dziadka

    W drawskim przedszkolu Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie w piątek, 20 stycznia, odbyło się miłe i sympatyczne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki gościły przedstawicieli ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów z Drawska Pomorskiego. Zaproszeni goście stanowili namiastkę babć i dziadków dla tych dzieci, których najbliżsi nie mogli przybyć na to spotkanie. Najmłodsi wychowankowie ZPE-T w Bobrowie przygotowali pod kierunkiem wychowawców występ artystyczny. To muzyczno-taneczne przedstawienie eksponowało umiejętności dzieci nabyte podczas pobytu w przedszkolu. Piosenki i wierszyki w wykonaniu maluchów umiliły wspólnie spędzone chwile – maluchy zaprezentowały nawet piosenkę w języku angielskim, której nauczyły się na zajęciach z tego języka. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Radości i chwil wzruszenia było wiele, uroczyste obchodzenie świąt pozwala na edukację społeczną od najmłodszych lat.

  • Praktycznie...i w dobrym stylu!

    12 stycznia 2017r. dzięki uprzejmości p. Krzysztofa Dawszewskiego  uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Placówek Edukacyjno -Terapeutycznych w Bobrowie  byli gośćmi w jego przedsiębiorstwie  TAPICERSTWO SAMOCHODOWE „ZATLA” w Złocieńcu.  Odwiedziny w tym zakładzie to kolejna odsłona realizacji   programu zajęć technicznych „Potrafię to zrobić!”.  W ramach programu uczniowie klas gimnazjalnych pracują w grupach warsztatowych. Dziewczęta doskonalą umiejętności  krawieckie, a chłopcy wprawiają się w wykonywaniu prostych prac stolarskich.Podczas wizyty w zakładzie „ZATLA” uczniowie poznawali kolejne etapy  renowacji pięknych, zabytkowych aut. Mieli okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych i sprawdzić się w wykonywaniu prac na poszczególnych etapach procesu renowacji  takich jak: oczyszczanie metalowych detali, wykrawanie i zszywanie na maszynie elementów tapicerki, posługiwanie się takerem czy wkrętarką pneumatyczną.

    Zajęcia dostarczyły gimnazjalistom wiele radości i satysfakcji. Pracowali z   ogromnym zaangażowaniem wykazując  się przy tym niezwykłą cierpliwością i precyzją.   Wizyta w manufakturze p. Dawszewskiego stała się dla nich  doskonałą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności w nowym miejscu oraz  wzmocnienia wiary we własne możliwości. Jest to niezwykle istotne w budowaniu pozytywnego obrazu ich własnej osoby i warunkuje  prawidłowy rozwój społeczno- emocjonalny osób niepełnosprawnych, co w przyszłości przełoży się bezpośrednio na poziom ich funkcjonowania w dorosłym życiu.Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej i ciepłej atmosferze. Miłą niespodzianką były przygotowane przez p. Krzysztofa słodkie upominki dla wszystkich uczestników warsztatów. W podziękowaniu za możliwość poznania pracy w zakładzie tapicerskim uczniowie ZPE-T
    w Bobrowie przekazali p. K. Dawszewskiemu  obraz wykonany przez nich podczas szkolnych warsztatów w ramach programu zajęć technicznych „Potrafię to zrobić!”

  • Jasełka w Złocieńcu

    W minioną niedzielę, 8 stycznia 2017r., w Złocieńcu, w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie i dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Czaplinka wraz z nauczycielami zaprezentowali przedstawienie jasełkowe w oparciu o baśń „Dziewczynka z zapałkami” J. Ch. Andresena. Ta ponadczasowa historia stała się tematem spektaklu, który poruszył także problemy związane z Bożym Narodzeniem. Samotność człowieka, obojętność na ludzką krzywdę oraz piękne polskie obyczaje świąteczne. Publiczność, jak co roku, dopisała, a aktorzy otrzymali długie i głośne owacje na stojąco.


    W niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia. Proboszcz parafii, ksiądz Wiesław Hnatejko podziękował występującym, odniósł się także do poruszającego przedstawienia, bowiem wśród nas jest wiele dziewczynek z zapałkami, a naszym zadaniem jest zauważyć ich potrzeby i pomóc im. W podzięce młodzież otrzymała kosze cukierków. Na spektaklu obecni byli także dyrektorzy Placówek: pani Małgorzata Janda i pan Krystian Ignacak.

    Po raz kolejny przestawienie będzie można zobaczyć 22 stycznia w kościele pw. Trójcy Świętej w Czaplinku.

  • Gdzie jest nasze Betlejem...

    21 grudnia 2016 r. w drawskiej Placówce Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie odbyła się uroczysta Wigilia poprzedzona wspaniałymi jasełkami pt.: „Gdzie jest nasze Betlejem”. Przybyłych gości powitała pani Emilia Komorowska, jedna z koordynatorek przedsięwzięcia. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przedstawili wzruszającą historię dotyczącą czasu Bożego Narodzenia – historię nieco smutną, ale w której można odnaleźć momenty szczęścia i radości. Biedna dziewczynka doświadcza obojętności świata, lecz naprzeciw smutkowi pojawiają się wspaniałe wartości takie jak rodzina, wspólnota, tradycja. Muzyczno-taneczny występ to symboliczna interpretacja różnych elementów bożonarodzeniowych. Uczniowie, przygotowując się do występu, poznali dobre i złe strony życia. Terapia dramą ma istotny wpływ na rozwój emocjonalno-społeczny wychowanków ZPE-T. Nie potrzeba wielu słów by przedstawić to, co najważniejsze. W przygotowaniach i w samym występie pomogły wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Czaplinka, rodzice i nauczyciele Placówki. Zarówno mali, jak i więksi uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności. Bycie razem to czysta przyjemność. Dyrektor ZPE-T w Bobrowie, pan Krystian Ignacak złożył wszystkim zebranym życzenia, podziękował za możliwość wspólnego przeżycia pięknych jasełek.

    Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali skromne upominki dla gości. Na spotkanie przybyli byli pracownicy Placówki, rodzice uczniów, dziewczęta z MOW-u z Czaplinka. Miło było również gościć panią Agnieszkę Waszczyk, przedstawicielkę Komendy Powiatowej Policji. Wspólna Wigilia, wspólne kolędowanie czy łamanie się opłatkiem umacnia więzi ludzkie – wszyscy życzymy sobie wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

    Koordynatorkami spotkania były panie: Emilia Komorowska, Renata Zwierzyńska i Małgorzata Wilk.

  • (Nie)cicha noc- przedszkolne jasełka

    Wychowankowie przedszkola z drawskiej Placówki Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały „małe” przedszkolne jasełka, które wpisane są w plan pracy z najmłodszymi. Możliwość aktywnego uczestnictwa, pokazania swoich umiejętności, a niejednokrotnie odkrycia w sobie zasobów talentu aktorskiego to kreatywna forma terapii. Przełamanie strachu i wstydu przed występami to wstęp do samodzielności, odkrywania własnych możliwości. Maluchy wzięły udział w pięknej inscenizacji narodzin Jezusa Chrystusa – poznały historię tego wydarzenia wcielając się w poszczególne role. Występy najmłodszych wywołują zawsze wiele wzruszeń. Zaproszeni rodzice nie byli w stanie ukryć dumy, a niejednemu zakręciła się w oku łza. Przedszkolaki były przejęte swoimi rolami, swoje zadanie wykonały na najwyższym poziomie. Czasami nie trzeba wiele mówić, aby było wymownie - i tym razem gest w połączeniu z muzyką opowiedział całą historię oczekiwania na narodzenie Jezusa. Muzykoterapia, terapia dramą to właściwa metoda pracy w przypadku dzieci potrzebujących wsparcia w rozwoju. Przedszkolaki miały okazję wystawić jasełka dwukrotnie – 15 grudnia dla swoich rodziców, a 20 grudnia dla zaprzyjaźnionych kolegów i koleżanek z drawskiego przedszkola i szkoły podstawowej. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie: Kamila Nowak-Więcek, Beata Liszniańska i Anna Popielarczyk.

  • Miła niespodzianka

    Dzisiaj miła niespodzianka - pracownicy oddziału banku PKO BP ze Złocieńca przekazali kosmetyki dla wychowanków Placówki. Jest to niezmiernie miły moment kiedy pracownicy okolicznych instytucji i przedsiębiorstw pamiętają jak ważna wartością jest dzielenie  i obdarowywanie innych. Dziękujemy za pamięć - w podzięce uczniowie przekazali ozdobne słoiczki z piernikami.

  • Lekcje...po prostu praktycznie

    Dzisiaj uczniowie klas gimnazjalnych z Bobrowa odwiedzili zakład krawiecki „Teamdress Drawa” w Złocieńcu. W ramach programu zajęć z techniki „Potrafię to zrobić” uczniowie poznają różne zakłady produkcyjne, natomiast na zajęciach pracują nad kształtowaniem umiejętności iście praktycznych: dziewczęta szyją, dekorują, poznają techniki plastyczne, z kolei chłopcy doskonalą warsztat majsterkowicza – uczą się bezpiecznej obsługi urządzeń elektrycznych. Męska reprezentacja gimnazjum szlifuje, maluje, przygotowuje wyposażenie meblowe do jednej z klas. Kładziemy nacisk na wypracowanie w naszych uczniach umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia. Z możliwość poznania procesu produkcyjnego  zostawiliśmy pisemne podziękowania i skromny upominek – własnoręcznie wykonaną choinkę.

  • Grudniowe spotkanie mikołajkowe

    Wspólna zabawa, wspólnie spędzony czas, niezapomniane wspomnienia… tak można określić atmosferę zabawy mikołajkowej zorganizowanej przez Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. Tegoroczne Mikołajki zgromadziły uczniów
    i podopiecznych ZPE-T w Bobrowie, uczniów szkoły podstawowej z Drawska Pomorskiego, wolontariuszy ze szkół Ponadgimnazjalnych z Drawska Pomorskiego i Czaplinka oraz z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Czaplinka, rodziców i opiekunów uczniów. Tego dnia nie mogło zabraknąć również przedstawicieli władz powiatowych: Etatowych Członków Powiatu Drawskiego - pana Janusza Garbacza i pani Janiny Jung, Przewodniczącego Rady Powiatu Drawskiego - pana Marka Banaszka i Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych – pani Jolanty Banaszek. Zebranych gości serdecznie powitał dyrektor ZPE-T w Bobrowie, pan Krystian Ignacak, życzył wszystkim wspaniałej zabawy. Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszą bombkę zorganizowany przez nauczycieli przedszkola, panie Beatę Liszniańską, Annę Popielarczyk i Kamilę Nowak-Więcek. Zabawa taneczna odbywała się pod nutę zespołu muzycznego „INCYDENT”, który grał charytatywnie tego dnia.

    Atrakcji było co nie miara – mikołajkowa zumba zachęciła wszystkich do zabawy na parkiecie,
    a konkursy urozmaicały czas tańców. W Kreatywnej Sali Zabaw najmłodsi mogli wziąć udział w wielu zajęciach plastycznych: przygotowywali papierowe choinki, mikołajów,  tworzyli niesamowite zimowe drzewa. Maluchy mogły skorzystać także z minizajęć
    z sensoplastyki. Niesamowitą atrakcją okazał się wideofilm od samego Świętego Mikołaja, który wszyscy oglądali z zaciekawieniem. Święty Mikołaj myśli o nas i przesyła serdeczne pozdrowienia – podkreśla, że pamięta o prezentach dla grzecznych dzieci. Nagrodą dla pociech była wizyta Mikołaja – przybył oni z workami pełnymi słodkości. Każdy został obdarowany upominkiem i mógł zrobić sobie z nim zdjęcie. Wszystkim tym, którzy zaoferowali swoją pomoc zostały wręczone podziękowania, a dyrektor Placówki, pan K. Ignacak złożył osobiste wyrazy wdzięczności. Dziękujemy!

  • Zawód - kucharz

    W poniedziałek, 28 listopada, uczniowie klas I-III  szkoły podstawowej Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie w ramach programu edukacyjnego „Poznajemy zawody” zapoznali się z pracą kucharza. Tym razem w tajniki zawodu wprowadziła najmłodszych szkolna kucharka, pani Teresa Łącka i pani Anna Chylińska-Jakubowicz, nauczycielka klasy przysposabiającej do pracy o profilu gastronomicznym. Uczniowie zostali zapoznani z urządzeniami jakie są potrzebne w kuchni oraz zasadami zachowania bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków. Poznali także pomieszczenia, w których przechowuje się produkty spożywcze. Następnym etapem  działań w ramach programu było przygotowanie naleśników i soku pomarańczowego. Uczniowie pod okiem nauczyciela dodawali, mieszali składniki oraz przyglądali się działaniu poszczególnych urządzeń gospodarstwa domowego. W ten sposób najmłodsi poznają zawody, związane z nimi informacje. Nauka przez działanie to najlepsza droga edukacji.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie
    Bobrowo 7, 78 - 520 Złocieniec
    e-mail: sekretariat@zpetbobrowo.dlaedu.pl
    Seminaryjna 2, 78 - 500 Drawsko Pom.
    e-mail: drawskopom@zpetbobrowo.dlaedu.pl
    ul.Wałecka 57,78-550 Czaplinek
    e-mail: czaplinek@zpetbobrowo.dlaedu.pl
  • tel/fax Bobrowo 94 - 367 - 14 - 63
    tel/fax Drawsko Pom. 94 - 342 - 50 - 09
    tel/fax Czaplinek 94 - 37 - 59 - 117

Galeria zdjęć