Przedszkole ZPE-T w Bobrowie

Przedszkole

Przedszkole  w ZPET w Bobrowie działa w trzech lokalizacjach: w Drawsku Pomorskim przy ul. Seminaryjnej 2, w Czaplinku przy ul. Wałeckiej 57 oraz przy ul. Parkowej 2. Od 2014 roku, kiedy to w przedszkolu w Drawsku Pomorskim rozpoczęły edukację 2 grupy, placówka niezwykle się rozwinęła. Aktualnie jest ponad 70 dzieci w 16 oddziałach. Zarówno w Drawsku Pomorskim jak i w Czaplinku funkcjonują specjalistyczne oddziały dla dzieci z autyzmem, gdzie metodą terapii jest stosowana analiza zachowania wykorzystująca podstawowe zasady uczenia. W grupach przedszkolnych bawi się i uczy od 3 do 6 dzieci, nad którymi pieczę sprawują nauczyciele, terapeuci i kadra wspomagająca. Sale i gabinety do terapii (psychologicznej, logopedycznej, SI, Sali Doświadczania Świata, EEG Biofeedback) są kompleksowo i nowocześnie wyposażone. Przedszkolaki regularnie uczestniczą w zajęciach hydroterapii, hipoterapii, dogoterapii i muzykoterapii. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci, w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka oraz program rządowy „Za Życiem”. Przedszkole prowadzi wszechstronną pracę terapeutyczną, rewalidacyjną i rehabilitacyjną dla dzieci niepełnosprawnych, odpowiednią do ich potrzeb oraz możliwości psychofizycznych. Dba o ich indywidualny rozwój zgodnie z zainteresowaniami, współdziałając z rodziną i przygotowując dzieci do podjęcia nauki szkolnej oraz do możliwie niezależnego funkcjonowania w środowisku. Bardzo się staramy, aby czas, jaki dzieci spędzają w przedszkolu, był pełen serdeczności, ciekawych wrażeń oraz maksymalnego bezpieczeństwa.