Nawigacja

  • Zawody wędkarskie

    W dniu 10 czerwca 2018 roku troje uczniów z naszej szkoły: Aneta Kutera, Sebastian Kutera i Jakub Libek wzięło udział w II Ogólnopolskich Zawodach Spławikowych dla Dzieci Niepełnosprawnych, które odbyły się na Zalewie Sidłowo koło Sławoborza. Był to kolejny krok RYBOTERAPII, przed którym uczniowie ciężko trenowali nad jeziorem Siecino pod okiem wytrawnego wędkarza Pana Tomasza Łajczaka wraz z kolegami. Spośród 25 uczestników zawodów nasza Anetka zajęła II miejsce (1,650 kg ryb) ! Gratulujemy naszym super zawodnikom pełnych podbieraków :)

  • Turniej Piłki Nożnej w Szczecinku

    Dnia 7.06.2018r. uczniowie z naszej szkoły zakończyli sezon piłkarski z wielkim przytupem. Wzięli udział w V Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej w Szczecinku zajmując I i III miejsce. W zawodach wzięły udział cztery zespoły grające systemem każdy z każdym 2x10 minut. Na najwyższym podium stanęli F. Wegner, Ł. Golański, C. Zaremba, K. Wrzask, J. Staniec, W. Staniec, K. Teodorczyk, K. Żurawski. Nasz bramkarz Filip Wegner popisał się wspaniałymi interwencjami dzięki czemu został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Drugi zespół ZPE-T Bobrowo w skład którego weszli zawodnicy z młodszych klas: M. Gawroński, S. Kutera, Ł. Michalak, S. Kędzierski, A. Skrzypczak, P. Marcinkowski, grali do ostatniej minuty, walcz o każdą piłkę co zaowocowało zdobyciem III miejsca. Trenerem naszej drużyny była Dorota Szatrowska. Czeka nas zasłużony odpoczynek, a po wakacjach zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu :)

  • Dzień Dziecka - Festyn rodzinny

    „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” to piękne i jakże prawdziwe słowa, właśnie dlatego 5 czerwca br., w godzinach 09:00-13:00 w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie odbył się Dzień Dziecka połączony z Festynem Rodzinnym. Doskonała okazja do spędzenia wspólnego czasu w pięknej scenerii bobrowskiego parku w miłej atmosferze. W Festynie uczestniczyli wszyscy wychowankowie Placówki, ich rodziny i najbliżsi.Zabawa zaczęła się od powitania i życzeń dobrej zabawy złożonych przez Dyrektora ZPET w Bobrowie Krystiana Ignacaka. Następnie wystąpili uczniowie ze szkolnego koła „Makaton” śpiewając wesołą piosenkę pt. „My też możemy się śmiać” przedstawioną gestami alternatywnej metody komunikacji „Makaton”, oraz pokaz kuglerski przygotowany przez podopiecznych Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji. Zaproszenie przyjęli żołnierze z Jednostki Wojskowej z Budowa, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Złocieńca oraz funkcjonariusze Policji ze Złocieńca.

    Rozmawiali o swojej pracy, prezentowali sprzęt. Wielką atrakcją okazał się wóz strażacki z wciągnikiem, dzięki któremu uczniowie mogli wznieść się w niebo, by podziwiać okolicę. Na dzieci czekało wiele stoisk: wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, salon piękności, fotobudka, loteria fantowa. Oprawę muzyczną zapewnił nam Grucha Band, na którego zawsze możemy liczyć podczas spotkań organizowanych przez ZPET. Dzięki nim mogliśmy podczas festynu tańczyć i śpiewać karaoke. Uczniowie mogli skorzystań z paintballu pod okiem instruktora Pana Tomasza Jasyka. Podopieczni jeździli również samochodem z instruktorem Nauki Jazdy- Janem Birnbachem. Mogliśmy liczyć na pomoc fachowców medycznych, którzy również przygotowali pokazy, mianowicie Pana Krzysztofa Radziusza z Drawska Pomorskiego oraz Pana Jarosława Tarnowskiego z grupy Rescu Team. Dzięki uprzejmości Państwa Chotkiewicz ze Złocieńca dzieci mogły harcować na „Dmuchańcach”. Z wizytą przybyły również maskotki Spongebob, Psi Patrol oraz Świnka Pepa dziękujemy- Vanessa Animator Czasu Wolnego. Słodkości czekały na wszyskich w Kawiarence. Serwowane były tam różne słodkości: krówki z Gniwko Kluczewo, cukierki gumy i pralinki z Fabryki Czekolady Trumpf Mauxion Tuczno, ciasta upieczone przez rodziców podopiecznych oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czaplinku. Na zakończenie, po wielu atrakcjach, mogliśmy liczyć na smaczną grochówkę z kiełbaską i pieczywem przygotowaną przez panie kucharki z ZPET w Bobrowie.

    Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Dnia Dziecka. Nasz festyn to współpraca nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi, ale także instytucji i osób prywatnych które nas wspierają. Jeszcze raz wszystkim DZIĘKUJEMY.

    Koordynatorami były: Renata Zwierzyńska, Emilia Komorowska, Karolina Sałagan, Dorota Teszke-Chudobska, Kamila Leszczyńska.

  • Żelisławski Zapiecek

    W dniu 29.05.2018r. klasy VII A, I-III PDP A i B udały się na wycieczkę do Żelisławskiego Zapiecka położonego w gminie Czaplinek. Na miejscu przywitała nas przemiła założycielka tego miajsca pani Irena Klas. Uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji i dobrodziejstw tego miejsca. Przygodę swoją rozpoczęli od własnoręcznego wykonania i wypieki w piecu chlebowy bułek z dżemem. Następnie mieli możliwość lepienia z gliny na kole garncarskim. Kolejną atrakcją było tkanie sukna na krośnie, które ma 90 lat. W przerwie między zajęciami uczniowie mieli możliwość odpoczynku w altanie, gdzie mogli napić się przygotowanego przez panią Irenkę napoju miętowo- cytrynowego. Nasze spotkanie zakończyło się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. 

  • "Chcę Ci skrzydła dać" IV Słoneczne Spotkania Integracyjne

    Chcę Ci skrzydła dać!- to temat przewodni IV Słonecznych Spotkań Integracyjnych. Wydarzenia, które trwale wpisało się w kalendarz spektakularnych wydarzeń Powiatu Drawskiego i jest co roku organizowane przez Zespół Placówek Edukacyjno–Terapeutycznych w Bobrowie. Tegoroczna uroczystość, która odbyła się 23 maja br. stała się dla wychowanków ZPET doskonałą okazją, aby powiedzieć o prawie do marzeń oraz wyrazić to, co w życiu ma dla nich największą wartość i „dodaje im skrzydeł”.Jak co roku imprezę rozpoczął barwny przemarsz ulicami miasta trasą spod Urzędu Miasta i Gminy Złocieniec do Złocienieckiego Ośrodka Kultury z udziałem zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów i nauczycieli ZPET w Bobrowie. „Mamy prawo marzyć i poszukiwać własnej drogi, miłości i rodziny!” Tak brzmiały hasła wypowiadane przez uczestników podczas radosnego pochodu ulicami miasta.Przybyli na uroczystość goście w Złocienieckim Ośrodku Kultury zostali powitani wesołą piosenką pt. „My też możemy się śmiać” przedstawioną przez uczniów gestami alternatywnej metody komunikacji „Makaton” pod opieką Reginy Kosianowicz i Małgorzaty Kopy. Uroczystego powitania dokonał Dyrektor ZPET w Bobrowie, pan Krystian Ignacak mówiąc o dobrych zmianach i rozwoju placówki w Bobrowie. Następnie głos przekazał władzą Powiatu Drawskiego, którzy złożyli na ręce dyrektora słodki poczęstunek dla dzieci. Starosta Powiatu Drawskiego, pan Stanisław Kuczyński dziękował za pracę jaką wykonują pracownicy, aby wychować podopiecznych. Głos zabrał również Wicestarosta, pan Jacek Kozłowski, który podkreślił jak ważne jest wsparcie dzieci niepełnosprawnych.

    Przepiękną i poruszającą puentą dla wyrażenia wszystkich pragnień i potrzeb podopiecznych ZPET w Bobrowie okazał się film zaprezentowany podczas uroczystości pt. „Mogę wszystko”. Uczniowie sami opowiadali o swoich marzeniach, o tym co dla nich w życiu jest najważniejsze i co dodaje im skrzydeł. Zgromadzeni goście na własne oczy mogli przekonać się ile radości, niezwykłych wrażeń oraz poczucia spełnienia dostarcza wychowankom pełna poświeceń praca nauczycieli i terapeutów Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie.

    Po wzruszającym filmie nadszedł czas na kolejny punkt Słonecznego Spotkania, a mianowicie wręczenie statuetek dla osób, które są z nami, wspierają i pomagają nam, dla naszych przyjaciół na których zawsze można liczy

    .

    Finałowym momentem imprezy był teatralno- muzyczny spektakl pt. „Chcę Ci skrzydła da

    !”. Tegoroczne przedstawienie zabrało widzów do przecudnej krainy elfów i wróżek. Przedstawienie oparte na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka”. Historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej drogi, prawie do spełniania marzeń i prawdziwej miłości. Dzięki zaangażowaniu artystów oraz bajkowej oprawie, musical emanował wyjątkową energią. Widowisko bez reszty oczarowało młodszych i starszych widzów. Młodzi aktorzy tym spektaklem dali sobie prawo do marzeń i natchnęli tą wiarą widzów.

    W IV Słonecznym Spotkaniu Integracyjnym uczestniczyli m.in. przedstawiciele więziennictwa, wojskowości oraz policji. Dyrektorzy Placówek Oświatowych, przedstawiciele prasy m.in. „Gościa Niedzielnego” członek Zarządu Powiatu Janina Jung oraz wielu innych. Słoneczne Spotkanie prowadziły: pani Emilia Komorowska i pani Marta Chmielewska-Kursa.

     

  • Program "Ryboterapia" i gość specjalny

    Kolejny raz w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie pojawili się panowie i pani ze Stowarzyszenia Turystyczno- Wędkarskiego ,,Wędkarskie opowieści” oraz Klubu Wędkarskiego ,,Ongoing Fishing” wraz z gośćmi specjalnymi, a mianowicie Panem Markiem Kluczkiem z redakcji czasopisma ,,Wiadomości Wędkarskie”, Panem Norbertem Stolarczykiem z Ruchu społecznego ,,Wędkarze bez barier” oraz Burmistrzem Złocieńca, Panem Krzysztofem Zacharzewskim. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach, w których podopieczni internatu ZPET w Bobrowie utrwalali dotychczas zdobyte wiadomości i umiejętności oraz nabywali nowych. Wychowankowie ćwiczyli rzuty do celu, posługiwanie się kołowrotkiem, zapoznali się z fachowym sprzętem wędkarskim, przygotowywali zanętę, zakarmiali ryby, zarzucali wędką. Największe emocje towarzyszyły podczas wędkowania, a w szczególności podczas wyciągania ,,zdobyczy” z wody.

    Na zakończenie zajęć odbyła się krótka pogadanka, systematyzująca wiedzę. Goście przekazali dla naszej placówki koszulki oraz profesjonalny sprzęt wędkarski, który został ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Urząd Miejski w Złocieńcu. Jest to dla nas gest, dający wiele możliwości do rozwijania zainteresowań naszych dzieci. Oficjalne podziękowania złożył Dyrektor ZPET w Bobrowie, Pan Krystian Ignacak. Przekazujemy wyrazy wdzięczności za wspólnie spędzony czas, uśmiech oraz wspaniały sprzęt wędkarski.

  • Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Drawskiego

    16 maja br., odbył się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Drawskiego zorganizowany przez Zespół Placówek Edukacyjno–Terapeutycznych w Bobrowie. Turniej miał na celu kształtowanie właściwej postawy dzieci jako zawodników i kibiców, promowanie piłki nożnej wśród uczniów, wychowania poprzez sport oraz kształtowania zdrowego stylu życia. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor ZPET w Bobrowie, pan Krystian Ignacak witając uczestników i gości, życzył uczciwej oraz miłej zabawy. Rozgrywki poprzedził występ artystyczny podopiecznych ZPET w Bobrowie. Swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Powiatu Drawskiego, pan Stanisław Kuczyński. W turnieju uczestniczyło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Wszystkie mecze były zacięte, toczone w szybkim tempie. Można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło jednak uśmiechu u piłkarzy. Nasi zawodnicy mogli liczyć na wsparcie kibiców, którzy okrzykami i śpiewami zachęcali do gry. Wygranym drużynom i wyróżnionym zawodnikom puchary oraz dyplomy wręczyli Starosta Powiatu Drawskiego, pan Stanisław Kuczyński oraz dyrektor ZPET w Bobrowie, pan Krystian Ignacak. Komentatorem i prowadzącym spotkanie była, pani Emilia Komorowska, nad wynikami i grze fair play czuwali nauczyciele wychowania fizycznego ZPET w Bobrowie.

    Wyniki piłkarskie rozgrywek przedstawiają się następująco:

    • GRUPA I

    I MIEJSCESZKOŁA PODSTAWOWA NR. 1 W DRAWSKU POMORSKIM

    II MIEJSCESZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W ZŁOCIEŃCU

    III MIEJSCESZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W ZŁOCIEŃCU

    NAJLEPSZY BRAMKARZ- ANTONI JAROSZ

    NAJLEPSZY ZAWODNIK- NATAN CYC

    • GRUPA II

    I MIEJSCE SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY W SZCZECINKU

    II MIEJSCEZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO TERAPEUTYCZNYCH W BOBROWIE GRUPA Z DRAWSKA POMORSKIEGO

    III MIEJSCEZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO TERAPEUTYCZNYCH W BOBROWIE GRUPA Z BOBROWA

    NAJLEPSZY BRAMKARZ- PATRYK DYTRYCH

    NAJLEPSZY ZAWODNIK- ADAM PLECIŃSKI


     

    Koordynatorem II Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Drawskiego była, pani Edyta Jędrzejczak.

  • Limuzyną do Filharmonii

    W ramach projektu „Limuzyną do Filharmonii” 14 maja br. uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjni-Terapeutycznych w Bobrowie wybrali się na wycieczkę do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Podróż rozpoczęła się spod szkół w Bobrowie i Drawsku Pomorskim, gdzie na uczniów ZPET w Bobrowie czekały autokary z animatorami. Podczas podróży nie było czasu na nudę. Animatorzy w ciekawy sposób opowiadali o filharmonii, zapoznawali uczniów z instrumentami muzycznym. Odbył się nawet konkurs w którym nagrodą były płyty z utworami skomponowanymi przez muzyków filharmonii. Do samego celu podróży dzieci odpowiadały na pytania, wspólnie śpiewały, wystukiwały rytm na instrumentach muzycznych takich jak kastaniety, tamburyna czy grzechotki, doskonale się przy tym bawiły. Po dotarciu na miejsce czekało na uczniów zwiedzanie Filharmonii. Sam bydynek nowoczesny i oryginalny w swej architekturze zrobił ogromne wrażenie. Podekscytowani uczniowie zobaczyli również salę gdzie odbywają się występy- Słoneczną, Akustyczną i Księżycową.

    O godzinie 12:15 podopieczni ZPET w Bobrowie z zapartym tchem uczestniczyli w koncie pt. „Ja, kompozytor! – Dvořák versus Grieg”. Filharmonia jak i występ zrobiły na uczniach oraz na wychowawcach ogromna wrażenie. Dzień pełen atrakcji upłynął bardzo szybko. Nasi podopieczni oprócz doznań kulturowych mogli utrwalać zasady dobrego wychowania wymagane w budynkach użyteczności publicznej.

  • Rowerem w świat

    Wraz z rozkwitem wiosennej aury, a co za tym idzie – wzrostem chęci naszych wychowanków do spędzania czasu na słońcu i świeżym powietrzu w internacie Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych pojawiło się dwadzieścia rowerów. Ten niezwykle praktyczny podarunek został nam przekazany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie podczas spotkania naczelnika Wydziału Spraw Terenowych w Złocieńcu, panią Anną Sigiel – Dopierałą z dyrektorem ZPET - panem Krystianem Ignacakiem . Za życzliwość i szczodrość bardzo dziękujemy - rowery zostały już sprawiedliwie rozdzielone do dwóch oddziałów internatu – w Bobrowie oraz w Złocieńcu, a dzieci nie mogą doczekać się pierwszej wyprawy. Dla wychowanków naszej placówki to ogromna radość, możliwość zdrowego i efektywnego spędzania czasu wolnego oraz poznawania okolic regionu, natomiast nauczycieli cieszy możność zorganizowania ciekawych zajęć w terenie dla większej grupy podopiecznych.

    Osoba pośrednicząca w przekazaniu sprzętu sportowego, która dzięki swemu działaniu i zaangażowaniu doprowadziła do sfinalizowania przedsięwzięcia to pani Agnieszka Siedlak – starszy specjalista w Wydziale Spraw Terenowych w Złocieńcu. Jej także składamy piękne podziękowania i obiecujemy, że wychowankowie wykorzystamy potencjał, jaki niesie ze sobą ten niecodzienny i wartościowy prezent.

  • Współpraca z MOW Trzciniec

    10 maja 2018r. podopieczni internatu ZPET w Bobrowie bardzo aktywnie spędzili dzień. Wychowankowie odwiedzili swoich kolegów w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu, gdzie zaprezentowali swoje prace oraz piosenkę. Mogli również uczestniczyć w pokazach żonglerskich, występach artystycznych, sztuczkach karcianych oraz zabawach integracyjnych. Najlepszą formą integracji młodzieży z obu placówek okazała się zumba. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem i wspólnym śpiewaniem ulubionych piosenek. Działanie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego ,,Coś wspólnego”.

  • Zajęcia wędkarskie

    W czwartkowe popołudnie odbyły się kolejne zajęcia przy współpracy ze Stowarzyszeniem Turystyczno- Wędkarskim ,,Wędkarskie opowieści” i Klubem wędkarskim ,,Ongoing Fishing” w Złocieńcu. Tak zwana ,,ryboterapia” ma nie tylko wydźwięk edukacyjny, ale również jest to wyciszenie i czas relaksu dla naszych wychowanków. Mogą rozwijać swoje zainteresowania aktywnie spędzając czas, pod okiem profesjonalistów. Chętnie nabywają nowych umiejętności i dociekają o szerszy zakres wiadomości. Wspaniałym aspektem jest ukierunkowanie na współpracę pomiędzy naszymi podopiecznymi. Tego dnia nasza młodzież przygotowała ,,zanętę”, ,,podkarmiła” łowisko oraz podjęła pierwsze próby łowienia, osiągając pierwsze sukcesy. Wrażeń było co nie miara. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania. 

  • Questowa przygoda

    10 maja 2018 r. wychowankowie internatów ze Złocieńca i Bobrowa wędrując questem poznali ciekawe miejsca, elementy architektury, ciekawostki przyrodnicze i historyczne. Naszym celem było znalezienie skarbu a kluczem do niego były ciekawostki i zagadki. Największe zainteresowanie wzbudziła sowa i kosmita z konarów drzew. Po odnalezieniu skarbu, wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Dodatkowym atutem questowej przygody było nawiązanie znajomości z grupą dzieci ze Świetlicy „Promyczek” w Złocieńcu, które pod opieką Pani Eli Frankowskiej dzielnie pokonywały z nami wytyczoną trasę. Serdecznie dziękujemy Pani Eli Frankowskiej za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenie nas ścieżkami Questu, pracownikom z Referatu Promocji w Złocieńcu za przekazanie upominków oraz Bibliotece Publicznej za ogromne wsparcie.

  • Warsztaty dla rodzin zastępczych

    26 kwietnia br., w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie, filia w Drawsku Pomorskim przy ul. Seminaryjnej 2 gościła przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz rodziców pełniących pieczę zastępczą nad dziećmi z terenu powiatu drawskiego. Zespół Placówek Edukacyjno– Terapeutycznych w Bobrowie we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim zorganizował kolejne spotkanie z cyklu pomocy rodzinom zastępczym w wychowaniu dzieci. Gości powitali: Dyrektor PCPR Pani Alicja Krycka– Sumińska oraz Dyrektor ZPET Pan Krystian Ignacak. Celem konferencji była pomoc rodzicom pełniącym pieczę zastępczą w rozwijaniu umiejętności wychowawczych. Spotkanie poprowadziła pedagog ZPET Pani Urszula Babicka. Prezentacja multimedialna z wykładem pt. ,,Umiejętności wychowawcze opiekunów zastępczych, a problemy wychowawcze z dziećmi”, spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno rodziców, jak i pracowników PCPR. Po krótkiej przerwie na kawę i ciastko, odbyła się część warsztatowa dotycząca doskonalenia sposobów prowadzenia rozmów z dzieckiem oraz technik wprowadzania konsekwencji jako reakcji na zachowania dziecka.

    Rodzice dyskutowali na temat różnych sytuacji problemowych jakie pojawiają się na co dzień w ich domach. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasi goście wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnej konferencji, która została zapowiedziana na czerwiec 2018 r.

  • To, co w polskiej kuchni najlepsze

    20 kwietnia br., z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie odbyło się spotkanie kulinarne pt. „… to co w polskiej kuchni najlepsze”. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali typowe polskie potrawy, które następnie były prezentowane w czasie ogólnoszkolnego spotkania. Na stołach zawitała m. in.: sałatka owocowa, krokiety, „chłopski garnek”, różnego rodzaju ciasta i wiele innych pyszności.
    W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali prezentacji na temat najciekawszych potraw różnych regionów Polski, a także rozwiązywali zagadki dotyczące kuchni regionalnych w naszym kraju. Na zakończenie uczniowie mogli skosztować wszystkich przygotowanych dań. To był naprawdę smaczny dzień. Takie spotkania mają na celu rozwijanie zainteresowań kulinarnych, kształtowanie nawyku zdrowego odżywiania się, czy umiejętności ekonomicznego wykorzystania produktów spożywczych.

  • Turniej Pływacki w Szczecinku

    Dnia 17.04.2018r. nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w zawodach pływackich. Turniej Pływacki Osób Niepełnosprawnych Skok do Wody odbył się w Szczecinku. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe 2001r. i strarsi oraz 2002r. i młodsi. Pierwsza grupa miała do przepłynięcia dystans 50 m. stylem klasycznym i dowolnym oraz druga grupa dystans 25 m. Ostatnim biegiem była sztafeta 3x25 m. stylem dowolnym. Nasi zawodnicy po raz kolejny walczyli do ostatniego metra dając z siebie wszystko co zaowocowało złotym i srebrnym kruszcem. W turnieju brali udział: Kinga Beńko, Daria Nowacka, Marcin Świąder, Łukasz Golański, Kacper Żurawski, Jakub Staniec, Adrian Piskunowicz. Opiekunem była Dorota Szatrowska.

  • Plac zabaw w ZPE-T w Bobrowie

    Dzięki ogromnemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, a w szczególności Starosty, pana Stanisława Kuczyńskiego mamy na wyposażeniu placówki plac zabaw oraz elementy zewnętrznej siłowni. Dyrektor ZPET w Bobrowie, pan Krystian Ignacak, wraz ze Starostą Powiatu Drawskiego, panem Stanisławem Kuczyńskim 11 kwietnia 2018r. oficjalnie przecięli symboliczną wstęgę. Po kilkunastoletnich staraniach placówka doczekała się miejsca, gdzie można wypocząć, pobawić się, spędzić miło i aktywnie czas wolny na łonie pięknej natury. Jest to kolejna forma rozwijania umiejętności naszych podopiecznych, które będą miały wpływ na ich dalsze życie. Po oficjalnej części uroczystości wychowankowie internatów z Bobrowa i ze Złocieńca mieli możliwość wypróbowania sprzętu. Radość dzieci i młodzieży była nieoceniona. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą atrakcję.

  • Ekologia ponad wszystko

    W pogodne czwartkowe popołudnie 5 kwietnia, wychowankowie internatu Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie mieli możliwość przeżycia wielkiej ekologicznej przygody. A to wszystko za sprawą myśliwych z Koła Łowieckiego „Żbik – Budowo . Punktualnie o godzinie 16.30 do Gawry Cieszyńskiej – siedziby Koła Łowieckiego Żbik w Cieszynie przyjechał bus z grupą gotowej sprostać wszelkim wyzwaniom młodzieży. Następnie po oficjalnym powitaniu dokonanym przez grono myśliwych oraz sympatyków pod przewodnictwem Łowczego koła – Radosława Dominowskiego uczniowie wraz z wychowawcami zostali przewiezieni w rejon obwodu łowieckiego. Na skrzyżowaniu dróg przy leśnej kapliczce Św. Huberta kolega Radosław Dominowski objaśnił uczestnikom dlaczego to właśnie Święty Hubert jest patronem myśliwych. Po chwili zadumy kolumna młodzieży wraz z myśliwymi pomaszerowała do ostoi, gdzie z podziemnego magazynu wydobyto pokarm – buraki, które dzieci rozrzuciły w pobliskim terenie zgodnie z instrukcjami myśliwych.

    Kolejnym etapem ekologicznej lekcji było zasilanie poletka zaporowego pod linią wysokiego napięcia. Ustawiona w rzędzie młodzież pod okiem myśliwych dokonywała wysiewu ziaren zbóż oraz kukurydzy, po to by skierować wysiłek buchtujących dzików właśnie w to miejsce. Radosław Dominowski, w czasie tych czynności objaśniał, że właśnie w ten sposób myśliwi zapobiegają niszczeniu upraw rolniczych przez dziką zwierzynę. Nieco zmęczona dotychczasowymi pracami młodzież skierowała swoje kroki w kierunku paśnika, gdzie rozrzucono siano i nasiona zbóż oraz zaopatrzono lizawki. Każdy uczeń miał możliwość spróbowania smaku soli dostarczanej zwierzętom przez myśliwych. Przez cały czas uczestnikom towarzyszyli najwięksi przyjaciele łowów – psy myśliwskie, dzięki temu Łowczy mógł omówić poszczególne rasy oraz ich role w polowaniu. Po ciężkiej edukacyjnej pracy młodzież została przewieziona na teren siedziby koła łowieckiego Żbik, gdzie przy wspaniałej atmosferze płonącego ogniska upieczono kiełbaski. Lekcję ekologii zakończyło wspólne zdjęcie oraz wręczenie drobnych upominków od Nadleśnictwa Czaplinek. Serdecznie dziękujemy za wspaniale spędzony czas oraz możliwość poszerzenia naszej dotychczasowej wiedzy o nowe doświadczenie.

  • Światowy Dzień Zespołu Downa

    21. marca został uznany za dzień, w którym szczególnie podkreśla się temat niepełnosprawności wynikającej ze schorzenia jakim jest Zespół Downa. W oddziałach przedszkolach Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie odbyły się akcje, mające na celu uświadomienie najmłodszym wychowankom tematu inności, odmienności. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki, ubrane nie do pary. Przedszkolaki z Czaplinka integrowały się z maluchami z Niepublicznego Przedszkola „Edukacja” z Czaplinka – wspólnie wykonywały rozmaite zadania związane z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny. Z kolei drawskie przedszkolaki bawiły się wspaniale przy atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich przez wychowawców grup. Od najmłodszych lat należy utrwalać w dzieciach pojęcie odmienności, które w żaden sposób nie jest związane byciem gorszym. Tych właśnie wartości nie brakuje w procesie dydaktyczno-wychowawczym oferowanym przed Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. W Placówce funkcjonują oddziały oraz specjalistyczne zajęcia, którymi objęte są dzieci dotknięte Zespołem Downa.

  • Wiosna, wiosna...ach to Ty!

    21 marca br., wszyscy podopieczni Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie aktywnie i radośnie obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Zarówno zajęcia szkolne, czas internacki i godziny zajęć przedszkolnych wypełnione były rozmaitymi zadaniami związanymi z obchodami tego święta. Każda z Placówek ZPET zorganizowała liczne konkursy, występy, zadania sportowe i gry terenowe dla wychowanków. Uczniowie nie mieli czasu na nudę – aktywnie spędzili czas, utrwalali umiejętności współdziałania w grupie, prezentacji własnej twórczości plastycznej i artystycznej. Klasy prześcigały się w sposobach prezentacji, zabawy nie było końca. W ten sposób utrwalano informacje o porze roku, zmianach zachodzących w przyrodzie, ćwiczono umiejętność orientacji w terenie oraz odczytywania niezbędnych informacji. Co więcej, ten wyjątkowy dzień, stał się podsumowaniem dotychczasowych szkolnych konkursów m. in. turnieju tenisa stołowego. Uwieńczeniem całodniowych zmagań były pyszne kiełbaski upieczone samodzielnie przy ognisku. Oby cała wiosna była tak udana jak jej pierwszy dzień!

  • Pierwszy Dzień Wiosny w internacie

    W środę 21 marca 2018 r. wychowankowie internatu w Bobrowie i w Złocieńcu wspólnie obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Uczestników powitał dyrektor placówki– p. Krystian Ignacak, wraz z kierownikiem internatu- p. Katarzyną Pękalską, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Wychowankowie internatu wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach wzięli udział w rozgrywce finałowej tenisa stołowego o puchar dyrektora ZPET w Bobrowie. Głównym celem przedsięwzięcia było aktywne uczestnictwo podopiecznych internatu w różnego rodzaju konkurencjach sportowych oraz sprawdzenie ich wiedzy na temat nadchodzącej pory roku. Grupy wychowawcze fotografowały również oznaki wiosny, znajdujące się na terenie naszego parku. Podopieczni mieli również możliwość zmierzyć się ze swoimi wychowawcami w meczu piłki nożnej.

    Nie zabrakło kukły Marzanny, która spłonęła w ognisku żegnając zimę i witając nadchodzącą wiosnę.

    Uwieńczeniem imprezy było ogłoszenie wyników finału turnieju w tenisa stołowego oraz nagrodzenie dyplomami i słodkimi podarunkami wszystkich uczestników biorących udział w zabawie. W turnieju I miejsce zdobył: Filip Wegner, II miejsce Kacper Żurawski, III miejsce Jakub Staniec, IV miejsce Wiktor Staniec. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i do zobaczenia następnym razem.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie
    Bobrowo 7, 78 - 520 Złocieniec
    e-mail: sekretariat@zpetbobrowo.dlaedu.pl
    Seminaryjna 2, 78 - 500 Drawsko Pom.
    e-mail: drawskopom@zpetbobrowo.dlaedu.pl
    ul.Wałecka 57,78-550 Czaplinek
    e-mail: czaplinek@zpetbobrowo.dlaedu.pl
  • tel/fax Bobrowo 94 - 367 - 14 - 63
    tel/fax Drawsko Pom. 94 - 342 - 50 - 09
    tel/fax Czaplinek 94 - 37 - 59 - 117

Galeria zdjęć