Loginy i hasła do „dziennika elektronicznego” dla uczniów i rodziców będą do odbioru przez rodziców/prawnych opiekunów od 13.09.2021r. ( również w czasie zebrań z rodzicami/prawnymi opiekunami które są zaplanowane na 15.09.2021r.- 17.09.2021r.) w sekretariatach poszczególnych placówek. Odbiór tylko osobisty.
Z poważaniem
Krystian Ignacak
Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych
w Bobrowie
Już od września tego roku , w Drawsku Pom. Na ulicy Seminaryjnej 2, ruszamy z Pilotażowym Programem „ Rehabilitacja 25 Plus” finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Prace remontowe zmierzają ku końcowi . Widzimy się niebawem, zapraszamy .
Wpłaty za obiady należy wpłacać na konto:
Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie
PKO BP O/Złocieniec
93 1020 2847 0000 1802 0146 4056
Treść wpłaty: Obiad za m-c wrzesień- imię i nazwisko dziecka
we wrześniu
cały obiad ucznia 143,00 zł
wyżywienie dziecka w przedszkolu -143,00 zł
całodobowe wyżywienie (internat)- 282,50 zł
Wpłatę za obiady za miesiąc wrzesień 2021 roku należy dokonać do 08.09.2021 roku. Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka jest podana. Rodzic dziecka korzystającego z obiadów, w przypadku rezygnacji z obiadów lub utrudnień z zachowaniem terminu płatności , zobowiązany jest zgłosić ww. fakt w sekretariacie szkoły (osobiście, telefonicznie lub pisemnie) do 06.09.2021 r. Dziecko, którego rodzic nie poinformuje o rezygnacji z obiadów lub utrudnieniach z zachowaniem terminu płatności, będzie traktowane jako nadal korzystające z obiadów. Rodzic dziecka będzie musiał uiścić opłatę za obiady.
Z poważaniem
Dyrektor
Zespołu Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie
Krystian Ignacak
Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie informuje o terminie przeprowadzenia turnusu dokształcania teoretycznego dla:
kl. II Szkoły Branżowej I Stopnia w zawodzie :
- kucharz: 6.09-1.10.2021,
- mechanik samochodowy : 2 - 26.11.2021
- stolarz : 4 - 29.10.2021r
kl. III Szkoły Branżowej I Stopnia w zawodzie :
- kucharz: 4-29.10.2021 r.
- pracownik pomocniczy obsługi hotelowej : 2-26.11.2021 r.
- mechanik samochodowy : 14.02 - 11.03.2022 r.
Z poważaniem
Dyrektor
Zespołu Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie
Krystian Ignacak
Podpisanie umów w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w 2021 r. w Powiecie Drawskim. Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży
z niepełnosprawnością intelektualną „Amala" działające przy ZPE-T w Bobrowie złożyło i otrzymało dofinansowanie na dwa przedsięwzięcia.:
"TEAM GAMES" REKREACYJNO - INTEGRACYJNE SPOTKANIA SPORTOWE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH"
"WYPLECIONE WARSZTATY"
W ramach projektu „ABC przedszkolaka” nasza placówka prowadzi zajęcia z zakresu integracji sensorycznej. Terapia ta, określana mianem „naukowej zabawy”, odbywa się w sali wyposażonej w odpowiednie sprzęty i pomoce służące do stymulacji układu przedsionkowego, proprioceptywnego i dotykowego, ale również wzrokowego, słuchowego i węchowego. Dziecko pokonuje sensoryczne tory przeszkód, huśta się na platformach, wspina po drabinkach, toczy w beczce, ćwiczy reakcje równoważne, koordynację wzrokowo-ruchową, wzmacnia mięśnie postularne. Fakturowe rękawice i dywaniki, szczotki, gąbki, masażery, sensoryczne piłki, masy plastyczne dostarczają wiele wrażej dotykowych. Przez zabawę przyjemną i interesującą dla dziecka dokonuje się integracja bodźców zmysłowych, co pozwala na lepszą organizację działań.
Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie pozyskał dofinansowanie z naboru specjalnego COVID-19 w ramach Funduszu Małych Projektów: „Walka z pandemią COVID-19 i jej konsekwencjami w Euroregionie Pomerania” w ramach „Funduszu Małych Projektów Komunikacja-Integracja-Współpraca“. ZPET realizuje działania pod hasłem: „Poznajmy siebie, działajmy razem! – ponad ograniczeniami COVID-19”.
Maj upłynął na realizacji założeń tematyki modułu 1. Zatytułowanego „My-narodowo”.
W działaniach projektowych biorą udział cztery klasy ZPET w Bobrowie – trzy z filii w Drawsku Pomorskim oraz jedna z filii w Czaplinku. Uczniowie pod okiem nauczycieli i wychowawców przygotowywali materiały prezentujące Polskę. Barwy narodowe, symbole oraz umiejscowienie placówki na mapie kraju, prezentuje niemieckim sąsiadom podstawowe informacje o Polsce. Szkoła
z Templina w Niemczech realizuje projekt bliźniaczy, a współpraca między placówkami opiera się na korespondencji elektronicznej i łączeniach w formie zdalnej. Sprzęt zakupiony w ramach dofinansowania ułatwi naukę uczniom oraz pozwoli doskonalić umiejętności korzystania z laptopów, oprogramowania, aparatu fotograficznego, kamery czy urządzeń wielofunkcyjnych.
Wspólne poznawanie siebie, polskich i niemieckich symboli narodowych to doskonała nauka dla młodzieży z obszaru współpracy transgranicznej. Otwarcie na inną kulturę, poznanie jej fundamentalnych założeń to forma edukacji oraz uspołeczniania uczniów. Mimo dzielącej odległości mogą oni poznawać siebie nawzajem.
Nad realizacją treści projektowych, z ramienia ZPET w Bobrowie, czuwają panie: Monika Starzyńska oraz Małgorzata Siluk.
Dzień Dziecka jest jednym z tych dni, który przynosi wiele radości dzieciom oraz dorosłym. Nauczyciele Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie z okazji tego święta przygotowali moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń dla swoich młodszych i starszych podopiecznych. Ze względów pandemicznych każda placówka ZPET zorganizowała ten dzień w swoim budynku. Zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa by mimo ograniczeń związanych z COVID-19, dzieci i młodzież mogły cieszyć się atrakcjami tych dni. Zabawy z okazji Dnia Dziecka trwały od 31 maja do 2 czerwca br., każdego dniaw poszczególnych budynkach.
Pomysłów na zadziwienie uczniów nie było końca – sportowego charakteru nadała szkolna wersja zawodów zatytułowana „Ninja Warrior ZPET Edition”. Rywalizacja podyktowana różnorodnymi konkurencjami była lekcją zdrowego współzawodnictwa, uczyła pokonywania własnych słabości oraz odkrywała wiarę we własne możliwości. Oprócz konkurencji sportowych nie zabrakło zabaw sensoplastycznych, malowania twarzy, kreatywnego i barwnego tworzenia na elastycznej folii. Wspaniałą niespodzianką dla dzieci
i młodzieży była możliwość skorzystania z fotobudki – zdjęcia uwieczniły doskonałe humory uczestników zabawy. Nauczyciele wcielili się w postacie bajkowe, by świętowanie było jeszcze bardziej przyjemne i piękne. Możliwość zabawy na dmuchanych zamkach, animacje z chustami Klanzy, ścieżki sprawnościowe urozmaicały każdą chwilę. Oprócz beztroskich zabaw nie zabrakło instruktażu pierwszej pomocy dzięki zaangażowaniu RESCUE ZDR. Uwieńczeniem gier i zmagań był poczęstunek – pieczone kiełbaski, pyszna grochówka, słodycze i lody. Pamiątką wspaniałej zabawy były wręczone dyplomy, medale oraz puchary.
Obchody Dnia Dziecka nie byłyby tak uroczyste, gdyby nie pomoc indywidualnych sponsorów oraz współpraca z wieloma instytucjami i ich wolontariuszami. Podziękowania należą się Czaplineckiemu Ośrodkowi Kultury, grupie RESCUE ZDR pana Jarosława Tarnowskiego, panu Pawłowi Czerwonce, TKM Fotolustro oraz wolontariuszkom
z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku.
Gratulacje należą się wszystkim koordynatorom oraz osobom współuczestniczącym
w organizacji Dnia Dziecka. Pomysłowości nauczycielom ZPET w Bobrowie nie brakuje.
Dzień Dziecka to święto szczególne, pełne radości i zabawy, które są jednymi z najważniejszych praw dzieci. Bez wesołych i beztroskich chwil życie nas wszystkich byłoby uboższe, a każda złapana chwila szczęścia cieszy przez długie lata.
Z okazji tego święta Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłasza wyjątkowy konkurs dla dzieci i młodzieży z całej Polski.
Po miesiącach covidowej smuty, izolacji i życia w czterech ścianach, z dala od kolegów i koleżanek, do naszego życia wraca radość. Wydaje się, że znamy ją i wiemy, jak wygląda, ale wbrew pozorom nie tak łatwo jest ją uchwycić i uwiecznić dla innych. Spróbujcie sami!
Weźcie swoje aparaty fotograficzne lub smartfony i zróbcie zdjęcie radości. To może być piękna wiosna na ulicach, w lesie czy na łące, albo wesołe zabawy na podwórku czy wspólne chwile ze spotkanymi po powrocie do szkoły kolegami i koleżankami z klasy. Albo Twój pies czy kot śpiący w niepowtarzalnej pozie. Sfotografuj radość i wyślij ją nam!
Dzieci i młodzież zainteresowane udziałem w konkursie powinny do dnia 30 czerwca 2021 roku zgłosić swój udział, przesyłając - z pomocą rodzica/opiekuna prawnego - wypełniony formularz zgłoszenia oraz zdjęcie wraz z imieniem i nazwiskiem autora i informacją o kategorii wiekowej - na adres email: konkurs@brpd.gov.pl. Jeśli jesteś pełnoletni, możesz dokonać zgłoszenia samodzielnie. Fotografia może być wykonana aparatem, tabletem lub smartfonem, można wysłać tylko 1 sztukę, a przesłany plik może mieć nie więcej niż 10 MB. Dopuszczone formaty pliku to JPG oraz PNG. Plik musi być oryginalny, organizatorzy dopuszczają niewielkie przeróbki cyfrowe polegające na korekcie kolorystyki, kontrastu czy ostrości, a także drobnym retuszu.
Uwaga! Jeśli fotografujesz twarz kogoś innego, musisz mieć na to jego zgodę – a jeżeli osoba ta jest niepełnoletnia, zgodę jego rodzica/opiekuna prawnego.
Organizatorzy ustalili cztery kategorie wiekowe. Kategoria I obejmuje dzieci w wieku przedszkolnym, kategorie II i III dotyczą szkół podstawowych: kl. I-IV oraz kl. V-VIII, kategoria IV przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych. Prace będą oceniane osobno dla każdej kategorii wiekowej.
Zgłoszenie powinno zawierać:
- w tytule maila: imię i nazwisko, numer kategorii wiekowej oraz dopisek Konkurs foto z okazji Dnia Dziecka;
- wypełniony i podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego lub przez Ciebie, jeśli jesteś pełnoletni, Formularz Konkursowy wraz z oświadczeniem (pozwalającym na użycie ww. materiałów przez Organizatora Konkursu, czyli Biuro Rzecznika Praw Dziecka do promocji konkursu na stronie brpd.gov.pl, w mediach społecznościowych oraz innych mediach współpracujących z BRPD, a także zezwalającym na zgłoszenie pracy do konkursu, na użycie danych autora pracy – imienia, nazwiska, wieku oraz szkoły, do której uczęszcza oraz pracy w opisany powyżej sposób), który stanowi załącznik numer 1 do Ogłoszenia Konkursu;
- załącznik w postaci zdjęcia (Uwaga! Pliki JPG lub PNG w nazwach powinny być oznaczone tytułem zdjęcia oraz imieniem i nazwiskiem autorki/a).
Rozstrzygnięcie konkursu
Spośród nadesłanych zgłoszeń 3-osobowa komisja konkursowa powołana przez Rzecznika Praw Dziecka wybierze po maksymalnie 20 najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej, które zostaną poddane szczegółowej ocenie, w celu wybrania trójki laureatów w każdej kategorii wiekowej oraz pozostałych wyróżnionych prac.
Decyzję w sprawie szczegółowo ocenianych prac komisja podejmie w oparciu o kryteria opisane w Regulaminie Konkursu, sumując wszystkie przyznane przez siebie dla poszczególnych zgłoszeń punkty. Szczegółowy opis zamieszczono w Regulaminie konkursu, który stanowi załącznik nr 2 do Ogłoszenia konkursu. Komisja ogłosi decyzję do dnia 30 lipca 2021 r.
Nagrody
Zwycięzcy – wybrani przez Komisję autorzy najlepszej pracy w każdej kategorii wiekowej - otrzymają zestawy nagród rzeczowych zwycięzcy, ufundowane przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka. Zestawy nagród rzeczowych zwycięzcy będą obejmowały: tablet, bezprzewodowy głośnik, powerbank, bezprzewodowe słuchawki, kask rowerowy, ręcznik sportowy, zestaw do gry w badmintona, zestaw do gry w ping-ponga, piłkę, koszulkę sportową, koszulkę polo, czapkę z daszkiem.
Laureaci – wybrani przez Komisję autorzy dwóch pozostałych najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej - otrzymają zestawy nagród rzeczowych laureata: bezprzewodowy głośnik, powerbank, bezprzewodowe słuchawki, kask rowerowy, ręcznik sportowy, zestaw do gry w badmintona, zestaw do gry w ping-ponga, piłkę, koszulkę sportową, koszulkę polo, czapkę z daszkiem.
Autorzy pozostałych 10 prac wybranych jako wyróżnione otrzymają zestawy nagród rzeczowych wyróżnionego: ręcznik sportowy, zestaw do gry w badmintona, zestaw do gry w ping-ponga, piłkę, koszulkę sportową, koszulkę polo, czapkę z daszkiem.
Rzecznik Praw Dziecka zaprasza do wzięcia udziału w konkursie.
Zalacznik_nr_1_-_Formularz_zgloszenia_i_oswiadczenie.docx
Regulamin_konkursu.docx
Kolejne doposażenie dotarło do Przedszkola w Czaplinku i w Drawsku
Pomorskim w ramach projektu ,,ABC Przedszkolaka w ZPE-T w Bobrowie". Są
to m.in.: laptopy, tablety, słuchawki, głośniki, urządzenia
wielofunkcyjne, drukarki do zdjęć. Sprzęt umożliwi wykorzystanie
narzędzi i zasobów cyfrowych w procesach edukacyjno- terapeutycznych
prowadzonych na terenie placówki. Już niebawem kolejne doposażenie ...
W związku z potrzebą prowadzenia działań terapeutycznych i edukacyjnych oraz niepokojącą sytuacją społeczną uczniów naszej placówki w okresie pandemii COVID-19 informuję o następujących zmianach w organizacji pracy placówek ZPE-T w Bobrowie od 12.04.2021r.:
1.Placówka w Drawsku Pomorskim:
-do trybu stacjonarnego wracają wszystkie oddziały przedszkolne, klasy I-III, klasy z dysfunkcją umiarkowaną
-w trybie zdalnym pozostają klasy: LO, Szkoły Branżowej, PDP, klasy IV-VIII SP z dysfunkcją lekką
2.Placówka w Bobrowie:
-do trybu stacjonarnego wracają klasy I-III, klasy z dysfunkcją umiarkowaną, oddziały rewalidacyjno- wychowawcze
-w trybie zdalnym pozostają klasy: PDP
3.Placówka w Czaplinek:
-do trybu stacjonarnego wracają wszystkie oddziały przedszkolne, klasy I-III, klasa VII NAC, oddział rewalidacyjno- wychowawczy.
4.Klasy PDP planowane są do powrotu w trybie pracy stacjonarnej od 19.02021r.
5. Zajęcia w ramach projektu ,,ABC Przedszkolaka w ZPE-T w Bobrowie” będą odbywały się w trybie stacjonarnym.
6. Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka będą odbywały się w trybie stacjonarnym.
7. Zajęcia specjalistyczne w ramach programu ,,Za Życiem” będą odbywały się w trybie stacjonarnym.
8. Działalność wznawia (tylko) Internat w Bobrowie.
9. Projekt ,,Rehabilitacja 25+” wraca do pracy stacjonarnej.
Zastrzegam prawo korekty/ zmian w związku z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego COVID-1 w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie.
Z poważaniem
Krystian Ignacak
Dyrektor ZPE-T w Bobrowie
Na wniosek rodzica/prawnego opiekuna w okresie od 29.03.2021r.- 9.04.2021r. Zespół Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie zapewnia opiekę dzieciom uczęszczającym do Przedszkola/Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim i w Czaplinku i Bobrowie zgodnie z Rozporządzeniem MEiN. Wychowawca przekazuje informację wicedyrektorom (p. B. Kuprowskiej i p. K. Pękalskiej, p. A.Chylińskiej ). Rodzic zobowiązany jest do złożenia stosownego oświadczenia rodzica/ prawnego opiekuna o zatrudnieniu (załącznik nr 2 do Procedury przeciwepidemicznej dla Przedszkola/ Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie).
Z poważaniem
Krystian Ignacak
Dyrektor Zespołu Placówek
Edukacyjno- Terapeutycznych
w Bobrowie
W związku z III falą pandemii COVID-19 informuję o następujących zmianach w organizacji pracy placówek:
1. Przedszkole w Drawsku Pomorskim i w Czaplinku
od dnia 29.03.2021r. do 09.04.2021r. przechodzi na nauczanie zdalne.
2. Zajęcia w ramach projektu ,,ABC Przedszkolaka w ZPE-T w Bobrowie” będą odbywały się w trybie zdalnym.
3. Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka będą odbywały się w trybie zdalnym.
4. Zajęcia specjalistyczne w ramach programu ,,Za Życiem” pozostają zawieszone do 9 kwietnia 2021r.
Z poważaniem
Krystian Ignacak
Dyrektor ZPE-T w Bobrowie
19 marca 2021 roku odbył się ostatni z trzech próbnych egzaminów. Uczniowie pisali test z j. angielskiego. Dwoje uczniów, ze względu na rozszerzone dostosowania, mogło wykonywać zadania w odrębnych salach. Dwie klasy ósme mogły zdawać Próbny Egzamin Ósmoklasisty w formie stacjonarnej . To najlepsza forma do sprawdzenia wiedzy i umiejętności oraz zastosowania procedur. Wyniki pozwolą uczniom i nauczycielom na wnioski i uzupełnienie wiedzy i umiejętności do egzaminów, które odbędą się w maju.
WAŻNE!!!
W związku z III falą pandemii COVID-19 informuję o następujących zmianach w organizacji pracy placówek:
1. Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII (klasy umiarkowane) w Drawsku Pomorskim, Czaplinku i Bobrowie od dnia 22 marca 2021r. do 9 kwietnia 2021r. przechodzą na nauczanie zdalne. Żaden oddział klasowy nie pracuje stacjonarnie.
2. Przedszkole w Drawsku Pomorskim (ul. Seminaryjna 2 i Złocieniecka 25) pracuje w systemie stacjonarnym, bez zmian.
3. Przedszkole w Czaplinku pracuje w systemie stacjonarnym tylko na ul. Wałeckiej 57 (przedszkolaki z Parkowej 2 będą uczęszczały na ul. Wałecką 57).
4. Zajęcia w ramach projektu ,,ABC Przedszkolaka w ZPE-T w Bobrowie” odbywają się zgodnie z planem w trybie stacjonarnym.
5. Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka dla dzieci uczęszczających do przedszkola w Czaplinku i Drawsku Pomorskim będą odbywały się w trybie stacjonarnym.
6. Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka dla dzieci zewnętrznych w Czaplinku, Bobrowie i Drawsku Pomorskim odbywają się w trybie zdalnym.
7. Zajęcia specjalistyczne w ramach programu ,,Za Życiem” zostają zawieszone do 9 kwietnia 2021r.
8. Internat w Złocieńcu i w Bobrowie od 22.03.2021r. będzie zamknięty.
Z poważaniem
Krystian Ignacak
Dyrektor ZPE-T w Bobrowie
Wpłaty za obiady – kwiecień
Wpłaty za obiady należy wpłacać na konto:
Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie
PKO BP O/Złocieniec
93 1020 2847 0000 1802 0146 4056
Treść wpłaty: Obiad za m-c kwiecień - imię i nazwisko dziecka
w kwietniu
cały obiad ucznia – 117,00 zł
wyżywienie dziecka w przedszkolu -136,50 zł
całodobowe wyżywienie (internat)- 229,00 zł
Wpłatę za obiady za miesiąc kwiecień 2021 roku należy dokonać do 08.04.2021 roku. Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka jest podana. Rodzic dziecka korzystającego z obiadów, w przypadku rezygnacji z obiadów lub utrudnień z zachowaniem terminu płatności , zobowiązany jest zgłosić ww. fakt w sekretariacie szkoły (osobiście, telefonicznie lub pisemnie) do 06.04.2021 r. Dziecko, którego rodzic nie poinformuje o rezygnacji z obiadów lub utrudnieniach z zachowaniem terminu płatności, będzie traktowane jako nadal korzystające z obiadów. Rodzic dziecka będzie musiał uiścić opłatę za obiady.